Elszalasztották a győzelmet a csíki labdarúgók

Dobos László 2021. május 07., 17:56

Kétszer vezetett az FK Csíkszereda a CS Mioveni ellen pénteken délután hazai pályán a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában, de az Argeș megyei csapat mindkét csíki gólra válaszolni tudott. Még várni kell az FK első hazai rájátszásbeli győzelmére.

Nem bírt egymással a két csapat, harmadszorra játszottak döntetlent. Nyerhető meccsen veszített pontokat az FK Fotó: Veres Nándor

Álomszerűen kezdte a mérkőzést az FK Csíkszereda, a székelyföldi gárda már az 1. percben megszerezte a vezetést, amikor Dzsebari mesterien emelte át a vendégek védelme fölött a labdát, a fiatal Casiadi-Bakó pedig egyedül a kapussal nem hibázott, az alsó hosszúba lőtt (1–0).

Fotó: Veres Nándor

Az első fél órában az FK Csíkszereda uralta a mérkőzést,

a csíkiak három nagy gólhelyzetet alakítottak ki, előbb Bauza, majd Bor fejelt kevéssel fölé, a 29. percben pedig egy 25 méterről megítélt FK-szabadrúgás a sorfalról vágódott szögletre.

A 37. percben a semmiből egyenlített a Mioveni:

egy kapu előtti jól kezelhető labdát Ribánszky kapus kiejtett a kezéből, Blănaru pedig sarokkal a hálóba lőtte (1–1). Két perccel később nagy gólhelyzete volt a vendégelnek, de Ișfan lövését bravúrral mentette Ribánszky.

A második félidő újabb Ribánszky bravúrral kezdődött, majd az 51. percben vezetéshez jutott a hazai csapat: Bauza robogott el a bal oldalon, a kapu elé belőtt labda Mészárostól Pintérhez került, aki laposan a jobb alsóba lőtte (2–1).

Kiegyensúlyozott játék zajlott a 81. percig, amikor

egy veszélyesebb belépőért Mészáros megkapta a második sárga lapot és kiállították.

A tíz emberre maradt FK Csíkszereda beszorult saját térfelére, a Mioveni pedig az egész csapatával támadott.

A vendégrohamok a 91. percben góllal zárultak,

amikor egy jobb oldalról Coșereanu által centerezett labda a hosszú saroknál üresen hagyott Comanhoz került, aki közelről a hálóba fejelte (2–2).

Ez volt az FK Csíkszereda és a CS Mioveni harmadik összecsapása a 2020–2021-es bajnokságban. Az alapszakaszban, Argeș megyében 1–1-et játszott a két együttes, a rájátszásban Mioveni-ben 0–0, Csíkszeredában pedig 2–2 volt a végeredmény.

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 7. forduló:
FK Csíkszereda–CS Mioveni 2–2 (1–1).
Gólszerzők: Casiadi-Bakó Soma (1.), Pintér Norbert (51.), illetve Ștefan Blănaru (37.), Tiberiu Coman (91.).
Kiállítva: Mészáros András (81.).
FK: Ribánszky László – Raul Palmeș, Kelemen Dávid, Apro Claudiu, Bor Dávid, Bara Levente, Casiadi-Bakó Soma (Szondi Botond, 73.), Pintér Norbert (Cătălin Savin, 85.), Szufián Dzsebari (Suciu Tóni, 92.), Juan Francisco Bauza, Mészáros András. Vezetőedző: Valentin Suciu
Mioveni: Iustin Popescu – Ionuț Rădescu, Alexandru Iacob, Daniel Șerbănică (Dorinel Oancea, 53.), Veres Szilárd (Davide Massaro, 72.), Marius Chindriș (Valentin Coșereanu, 62.), Mihai Ișfan (Daniel Toma, 62.), Adrian Măr (Tiberu Coman, 73.), Gomes Garutti, Ștefan Blănaru, Bogdan Rusu. Vezetőedző: Alexandru Pelici.
Játékvezetők: Florin Mihai Marcu, Ovidiu Timar (mindketten Nagyvárad), Vlad Bârleanu (Bukarest).