Véget ért a csíki kupakaland

Zátyi Tibor 2021. szeptember 22., 18:41

Érvényesült a papírforma szerdán délután az FK Csíkszereda–Chindia Târgoviște párharcban a labdarúgó Román Kupa tizenhatoddöntőjében, az élvonalból érkező vendégek jobban sáfárkodtak lehetőségeikkel, 1–0-ra nyertek és továbbjutottak a nyolcaddöntőbe.

Főleg a mezőnyben zajlott a játék, a nagy helyzeteket a vendégek hagyták ki Fotó: Veres Nándor

Mindkét kezdőcsapatban olyan labdarúgók kaptak helyet, akik a korábban lejátszott bajnokikon kevesebb szerephez jutottak úgy az 1., mint a 2. Ligában. A csíkiakat a közel nyolcszáz néző mellett a Lokálpatrióták szurkolói csoportosulás is a lelátóról biztatta.

A hideg, szeles időben rendezett első játékrészben többet birtokolta a labdát az Emil Săndoi által irányított Chindia, viszont ezt nem tudta helyzetté alakítani. A fiatal játékosokkal felálló csíkiak pedig főleg a jobb oldalon vezették támadásaikat, a 24. percben Schieb beadása kanyarodott a kapura, Moldovan szögletre mentett.

A târgoviștei együttes főleg rögzített helyzetekből, szögletből, távoli szabadrúgásból próbált veszélyeztetni, ennek ellenére akcióból szerezte meg a vezetést, épp a szünet előtt:

a 45. percben a bal oldalról érkezett Corbu beadása, a labda több csíki védő mellett is elment, ez pedig tökéletes volt Chercheznek, aki öt méterről, senki által sem zavartatva továbbította a kapuba (0–1).

Az első félidőt követően amúgy nem látszott a pályán, hogy a Chindia egy osztállyal magasabb szinten játszik.

Térfélcsere után sem állt mindig a helyzet magaslatán a csíkiak védelme, de ezt nem tudta kihasználni a nagyobb tapasztalattal bíró Chindia.

Az utolsó félórára érkezett Jelena és Jebari is, de ők sem tudták felpörgetni a hazai támadásokat,

a spanyol–marokkói középpályásnak volt egy próbálkozása a 75. percben, de 16 méterről leadott lövése nem okozott gondot a vendégek hálóőrének.

A Chindiánál a csereként beállt Popa a hosszabbítás előtt eldönthette volna a párharcot, ám hiába vezethette egyedül Gyengére a labdát, nem tudta legyőzni az FK fiatal kapusát. A négy perc hosszabbításban kitámadott az FK, gólhoz viszont a Chindia járt közel, ziccerben Neguț sem tudta legyőzni Gyengét.

Târgoviște 1–0-ra nyert, és továbbjutott a legjobb tizenhat csapat közé. Véget ért az FK Csíkszereda szereplése a Román Kupában, a másodosztályban viszont folytatódnak a küzdelmek, a nyolcadik fordulóban, szombaton ismét hazai pályán játszik, 11 órakor a táblázaton hatodik helyezett FC Buzăut fogadja.

Labdarúgó Román Kupa, a legjobb 16 közé jutásért:
FK Csíkszereda–Chindia Târgoviște 0–1 (0–1),
gólszerző Cherchez (45.).

Játékvezetők: Cătălin Popa, Sabin Gabriel Stroe és Romică Bîrdeș (mindhárman Pitești). Tartalék játékvezető: Octavian Ciucanu (Brassó). Megfigyelők: Vlad Călușer (Voiniceni) és Ioan Costin Toma (Piatra Neamț).

FK: Gyenge Szilárd – Aszalos Richárd (Takács Rareș, 77.), Kelemen Dávid (Csürös Attila, a szünetben), Gergely Botond, Bor Dávid, Szondi Botond (Kovács Lóránt, 81.), Bara Levente, Marvin Schieb (Soufiane Jebari, 64.), Petre Ivanovici, Bogdan Rotar, Mészáros András (Jelena Richárd, 64.). Cserék: Albert Hunor – Rodrigo Hernando, Peter Gál-Andrezly, Casiadi-Bakó Soma. Vezetőedző: Valentin Suciu.