Döntetlent játszott az élvonalbeli együttessel az FK Csíkszereda

Dobos László 2022. július 02., 21:49

Lejátszotta második nyári felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga augusztus eleji rajtjára készülő FK Csíkszereda. A székelyföldi együttes szombaton este döntetlent ért el a Konstancai Farul ellen.

A napi két edzések mellett felkészülési találkozókat is játszik a csíki futballcsapat Fotó: Veres Nándor

A mérkőzést Brassó megyében, a Vidombák szélén fekvő Campo Verde Sportközpontban rendezték. Ahogy a nyári felkészülési mérkőzéseken tapasztalhattuk, a csapatok ezeken a találkozón arra törekednek, hogy a keret szinte minden tagjának játéklehetőséget adjanak.

A székelyföldieknél bemutatkozott egy 25 éves szlovén belső védő, Klemen Nemanič, aki tavasszal hazája élvonalában, a Tabor Sežana csapatánál játszott.

A szombat késő délutáni mérkőzésen a csíkszeredaiak már a 6. percben megszerezték a vezetést, Schieb ellentámadásból volt eredményes (0–1), de gyorsan jött rá a válasz, a 11. percben Ion révén a tengerpartiak egyenlítettek (1–1).

Fotó: Veres Nándor

Ennek az összecsapásnak az eleje és a vége hozta a találatokat. Három perccel a lefújás előtt az élvonalbeli gárda Casap tizenegyesesből szerzett találatával átvette a vezetést, a hosszabbításban azonban Ivanovici mintegy 12 méterről belőtte a csíkiak egyenlítő gólját.

Az FK Csíkszeredának ez volt a második félkészülési mérkőzése idén nyáron. Három nappal korábban hazai pályán 1–0-ás vereséget szenvedett a Chindia Târgoviște együttesétől.

A székelyföldi csapat a tervek szerint pénteken, július 8-án törökországi edzőtáborba utazik.

Labdarúgó felkészülési mérkőzés:

Konstancai Farul–FK Csíkszereda 2–2 (1–1).
Gólszerzők: Robert Ion (11.) és Carlo Casap (87., büntetőből), illetve Marvin Schieb (6.) és Petre Ivanovici (90.+2).
Farul: Buzbuchi (46., Mușat) – Mboko (46., Bîrzu), Corinus (61., Grosu), M.Popescu (74., Mladen), Boboc (36., Kiki, 74., Borza), R. Ion (46., Nedelcu), Artean (74., Casap), Grameni (46., Banu), Moldoveanu (74., Cojocaru), Petre (61., Mazilu), Pitu (54., Mustacă). Vezetőedző: Gheorghe Hagi.
Az FK Csíkszereda kezdőcsapata: Simon Máté – Csiszer Balázs, Kovács Márk, Klemen Nemanič, Vita Dániel, Nikola Kodzic, Szondi Botond, Kovács Lóránt, Peter Gál-Andrezly, Suciu Tóni, Marvin Schieb. A második félidőben pályára küldött csíki csapat: Gyenge Szilárd – Takacs Rareș, Kelemen Dávid, Apró Claudiu, Göndör Alex, Csürös Attila, Omar El-Sawy, Sándor Raul, Szufián Dzsebari, Petre Ivanovici, Jelena Richárd. Stáb: Dican Ferenc (vezetőedző), Bajkó Barna (másodedző), Vellay Áron (erőnléti edző), Fekete Károly (kapusedző) és Keszler Áron (videóelemző).