Botrányos tizenegyessel mentett pontot a Farul Medgyesen

Orbán Zsolt 2021. november 29., 21:01 utolsó módosítás: 2021. november 29., 21:13

Iulian Călin játékvezető a hosszabbítás legvégén ítélt erősen vitatható büntetőt a dobrudzsai vendégeknek. A hármas sípszó után az Argeș megyei sípmestert a biztonsági szolgálat képviselőinek kellett lekísérniük a pályáról.

Hibás bírói ítélet mentette meg a vereségtől Gheorghe Hagi csapatát Fotó: Pinti Attila

Botrányosan ért véget a hétfő esti Medgyesi Gaz Metan–Konstancai Farul találkozó, amely a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 17. fordulójához tartozott. A házigazda erdélyi csapat nagyon közel volt ahhoz, hogy három fontos pontot gyűjtsön be az idegenben rendszerint gyengén teljesítő Hagi-csapattal szemben.

A 44. percben Vlad Morar egy ellentámadáson szép tekeréssel vette be Mihai Aioani kapuját. A „gázasok” így már a szünetben vezettek, majd a második félidőben fegyelmezetten védekezve tartották az előnyt. A Farul hiába alakított ki több lehetőséget, úgy tűnt, az egyenlítés nem fog összejönni a vendégeknek.

Igen ám, de a négyperces hosszabbítás legvégén Iulian Călin játékvezető nem létező tizenegyessel ajándékozta meg a konstancai együttest. A medgyesi tizenhatosban Adrian Petre vett át egy beadást, majd Gabriel de Mourával vívott párharcában a gyepre esett.

Bár a Sepsiszentgyörgyön is megfordult brazil jobbhátvéd nem szabálytalankodott, a bíró a tizenegyespontra mutatott, majd a feszült pillanatok után a bajnokság góllövőlistáját vezető Jefte Betancor értékesítette a büntetőt.

Ezzel vége is lett a meccsnek, de ahogy elhangzott a hármas sípszó a hazaiak tábora nekiesett a játékvezetőnek, aki a biztonsági emberek gyűrűjében volt kénytelen elhagyni a pályát.

Videó: Fotbal Romania

A medgyesiek vezetőedzője, Ilie Poenaru szerint megmagyarázhatatlan, hogy a játékvezető három méterre az esettől ekkora hibát kövessen el, míg Gheorghe Hagi azzal védekezett, hogy az első gólnál a partjelző tévedett, aki nem emelte a zászlót egy feltételezett leshelyzetnél.

A döntetlennel a Medgyes nem tudott elmozdulni a veszélyzónából, míg a Farul két pontra van a hatodik pozíciótól.