Az SZFC visszavágott a Sepsi OSK fiókcsapatának

Józsa Csongor 2021. szeptember 17., 20:31

Két székelyföldi együttes nézett farkasszemet pénteken délután, a Székelyudvarhelyi FC és a Sepsi OSK II. összecsapásán a hazaiak szerezték meg a pontokat a labdarúgó harmadosztályban.

A végén az SZFC játékosai örvendhettek Fotó: Beliczay László

A 3. Liga 5-ös csoport negyedik játéknapjának nyitómeccsét a sétatéri stadionban játszották, a Székelyudvarhelyi FC a mezőny másik háromszéki gárdáját látta vendégül – egy héttel ezelőtt vereséget szenvedtek a Kézdi SE-nél. A Sepsi OSK fiókcsapatában három olyan játékost is találtunk, akik többnyire az élvonalbeli gárdánál kapnak helyet hétről-hétre: Păun, Achahbar és Csiszér.

Az első pillanattó egymásnak estek a csapatok, a vendégek előtt adódott az első gólszerzési lehetőség, Dragomir csípett el egy átadást kapura tört, lövése kissé ment mellé. Válaszképp Simó ugrott ki két védő szorításából, a kapussal szemben túl sokat kivárt, végül kiszorított helyzetből az oldalhálóba vágta a játékszert.

A 20. percben a semmiből jött az SZFC-vezetés, Baga baloldali beadását a hálóőr, Szántó, senkitől sem zavartatva „beügyetlenkedte” a saját kapujába. A pihenőig akár kettőre növelhette volna előnyét a házigazda, de ezúttal a kapus jól zárt Petra előtt.

A második félidő elejét alaposan megnyomta, sokkal határozottabban jöttek ki az öltözőből az udvarhelyiek. Petra közeli fejese még a kapufáról kifele pattant.

Nem úgy az 56. percben Mateiciuc bólintása, az SZFC támadója a jobb alsóba helyezte a játékszert egy szögletet követően (2–0).

Innen kezdve nem sok focit láthatott a mintegy 300 néző, a Sepsi OSK II. játékosai nem igazán tudták áttörni a középpályát, eljutni a kapuig, ellenfele pedig a kétgólos előny tudatában már nem nagyon erőltette a támadójátékot.

A végjátékban, a 89. percben Uja szépíthetett volna, lövése a kapufáról a hálóőr kezébe pattant.

Összességében megérdemelt győzelmet aratott a Székelyudvarhelyi FC, ezzel pedig visszavágott a sepsiszentgyörgyiektől elszenvedett tavalyi vereségekért – mindkétszer a háromszékiek diadalmaskodtak.

Sok pihenője nem lesz az SZFC-nek, kedden a második fordulóból elmaradt meccsét pótolja: 17 órától az FC Pucioasát fogadja.