A visszavágón nem volt kérdés, bennmaradt az élvonalban az UTA

Horváth Bálint Ottó 2023. június 04., 23:11 utolsó módosítás: 2023. június 04., 23:14

Fölényesen nyerte meg a labdarúgó Szuperliga osztályozójának hazai visszavágóját az Aradi UTA, vasárnap este 5–1-re verte a Gloria Buzăut, ezzel kiharcolta a bennmaradást az élvonalban.

Postolachi találatával az első negyedóra lejártával szerzett vezetést az UTA. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Gól nélküli döntetlenről folytatódott a párharc, amelynek egy héttel ezelőtti első mérkőzésén a másodosztályú buzăui csapat otthon megnehezítette az aradiak dolgát.

A közel telt ház előtt pályára lépő UTA hamar, az első negyedóra lejártával betalált, szöglet után Postolachi fejelt a kapuba, így a házigazda megkönnyítette magának a mérkőzést. A szünetig újabb gól nem esett, de a második félidő elején az aradi együttes gyorsan megduplázta az előnyt. Félórával a lefújás előtt pedig újra Chindriș volt eredményes volt, ezzel a találattal Mircea Rednic vezetőedző gárdája eldöntötte az összecsapást. Néhány perccel később ugyan szépítettek a vendégek, de többre nem futotta a részükről, ráadásul a hajrában szétestek, így az UTA még két gólt szerzett, és végül fölényes győzelemmel őrizte meg helyét az élvonalban.

A másik osztályozós párharcot a Dinamo nyerte, összesítésben 8–5-tel búcsúztatta az FC Argeșt, így alig egy, másodosztályban töltött szezon után visszatér a legjobbak közé.

Labdarúgó Szuperliga, osztályozó, visszavágó:
Aradi UTA–Gloria Buzău 5–1 (1–0).
Gólszerzők: Postolachi (16., 80.), Chindriș (49., 65.) Otele (89.), illetve Alexandru (69.).

A párharcot az UTA nyerte, összesítésben 5–1-re.