A végén múlta felül az éllovast a Sepsi OSK II.

Sánta Imre 2021. szeptember 24., 23:18 utolsó módosítás: 2021. szeptember 24., 23:20

Az FC Pucioasa együttesét látta vendégül pénteken a Sepsi OSK II. a labdarúgó 3. Liga 5. fordulójában. A korán emberelőnybe kerülő háromszékieknek csak a mérkőzés utolsó részében sikerült megtörni az ellenfél csapatának ellenállását, és győzelmet aratva, holtversenyben a Székelyudvarhelyi FC-vel, a rangsor élére álltak.

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A piros-fehérek már a találkozó legelején közel álltak a vezető találat megszerzéséhez, amikor Sánta Tamás lövése a felső lécen csattant. Rögtön ezt követően a 2. percben a vendégek hálóőre egy tizenhatoson kívüli kezezésért piros lapot kapott, így

a Sepsi szinte az egész mérkőzést emberelőnyben játszhatta végig.

De hiába adódott lehetőség előbb Achahbar, majd Mitrea és Kocsis előtt, a csereként beálló Budoiu mindhárom esetben hárítani tudott.

Az emberhátrányban játszó Dâmbovița megyeiek sem tétlenkedtek, és a 30. percben egy szöglet után Simion fejesét Csiszer a gólvonalról vágta ki, majd néhány perccel később Gedő védte bravúrral Nisipeanu közeli lövését.

Szünet után is többnyire távoli lövésekkel próbálkoztak a szentgyörgyiek, de sem Mitrea, sem Ștefănescu nem járt sikerrel, míg

aztán a 72. percben Anass Achachbar mintegy 22 méterről kilőtte a felső sarkot (1-0).

Tíz perccel később egy újabb Mitrea próbálkozás után a kapus csak kiütni tudta a labdát, a kipattanót pedig Kocsis szerezte meg, és a bal alsó sarokba gurított (2-0).

A hosszabbítás percei sem teltek el eseménytelenül, hiszen két találat is született. Egy jobb oldalról érkező beadás nyomán Vlad Mitrea talált Budoiu kapujába (3-0), de egy perccel később a vendégeknek is összejött a szépítés, amikor Simion lövését elsőre Gedő még kiütötte, azonban a résen álló Ene a hálóba bólintotta a labdát (3-1).

A Sepsi OSK II. harmadik győzelmét szerezte az új idényben, és a Székelyudvarhelyi FC-vel azonos pontszámmal, de több rúgott góljának köszönhetően a bajnoki rangsor élére ugrott.