A kupában szakadt meg a Sepsi OSK rossz sorozata

Horváth Bálint Ottó 2021. szeptember 22., 20:10 utolsó módosítás: 2021. szeptember 22., 20:16

Hosszú idő után győzött újra a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szerdán este Bogdan Mitrea büntetőgóljával búcsúztatta idegenben a Konstancai Farult a labdarúgó Román Kupa tizenhatoddöntőjében.

Luckassen kiharcolt büntetője döntötte el a továbbjutást Fotó: Pinti Attila

A két csapat kevesebb, mint másfél hónap után találkozott újra egymással, miután a bajnokság negyedik fordulójában a Farul ugyancsak hazai pályán 1–0-ra nyert.

Az első félidőben mindkét fél közel volt a gólszerzéshez. Előbb a Sepsi OSK veszélyeztetett, a 15. percben Luckassent a lövése pillanatában blokkolták. A hazaiak Adrian Petre révén hagytak ki két ígéretes lehetőséget, majd szöglet után Mitrea majdnem öngólt vétett, Niczuly mentette meg.

A szünet előtt ismét a sepsiszentgyörgyiek jutottak el nagy helyzetig, Gonzalez remekül készített elő Tamás Nándornak, akinek lövését kivédte a Farul kapusa.

A második játékrész elején büntetőhöz jutott a Sepsi OSK, Larie szabálytalankodott Luckassennel szemben, és bár az eset a tizenhatos előtt történt, a játékvezető a tizenegyespontra mutatott. Mitrea állt a labda mögé és magabiztosan értékesítette.

A vendégek különösebb gond nélkül őrizték előnyüket, a Farul pedig sokáig nem tudott helyzetig eljutni. A 85. percben aztán közel voltak az egyenlítéshez, Jefte Betancort ugratták ki, lövésénél Niczuly óriásit védett, majd a labda a felső lécre pattant, Dimitrov pedig tisztázott.

Ezután Bojic végleg eldönthette volna, de kihagyta nagy ziccerét, ez végül nem számított, a végéig kitartott a Sepsi OSK előnye.

Leo Grozavu együttese megszakította a bajnokság első fordulója óta tartó nyeretlenségi sorozatát (minden sorozatot figyelembe véve tíz mérkőzés után nyert újra) és bejutott a kupasorozat nyolcaddöntőjébe.