A Fradi kétgólos hátrányból ikszelt a BL-ben

Orbán Zsolt 2020. október 29., 00:23 utolsó módosítás: 2020. október 29., 15:26

A házigazda Ferencváros ellentétes félidők után, mínusz kettőről felállva játszott döntetlent a Dinamo Kijevvel az UEFA Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában. Torinóban a katalánok győztek.

A magyar bajnok megszerezte első pontját a BL-főtáblán Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Mircea Lucescu csapata már a félidőben kettővel vezetett a budapesti Groupama Arénéban, nézők előtt megrendezett szerda esti összecsapáson. Az ukrán alakulatot Viktor Cihankov lőtte előnybe büntetőből, miután a szlovák játékvezető vitatható tizenegyest ítélt Ihor Haratyin kezezésénél.

A kijeviek uruguayi légiósuk, Carlos de Pena révén duplázták meg az előnyt az első félidő végén. Egy jobb oldali beadásnál a becsúszva menteni próbáló Lovrencsics Gergő rúgta rá a labdát a dél-amerikaira, akiről a játékszer bepattant Dibusz Dénes kapujába.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A vendégek a második félidő elején is kontrollálták a meccset, a Fradi némiképp váratlanul szépített, norvég légiósa, Tokmac Nguen jól eltalált lövésével.

A Fradi folyamatos nyomást próbált gyakorolni Gyenisz Bojko kapujára, de hosszú időn át nem tudott igazán nagy lehetőségeket kialakítani.

A hajrában a fehér mezesek kapitánya, Szerhij Szidorcsuk megkapta második sárga lapját, és az emberelőnybe került magyar bajnok a rendes játékidő utolsó percében kiegyenlített:

egy szabadrúgás után Franck Boli atletikus mozdulattal jutatta a kapuba a labdát.

A hosszabbításban az FTC akár a győzelmet is kiharcolhatta volna, de a pontosztozkodás a játék képe alapján igazságosabbnak mondható.

A csoport torinói rangadóján a Juventus 2–0-ra kikapott a Barcelonától. A katalánok Ousmane Dembele góljával már a 14. percben megszerezték a vezetést, a végén Lionel Messi büntetőből tette biztossá a vendégsikert. Érdekesség, hogy a videobíró Alavaro Morata három gólját is érvénytelenítette, mindegyik esetben leshelyzet miatt.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló
G-csoport
Ferencvárosi TC–Dinamo Kijev 2–2 (0–2)
Gólszerzők: Tokmac Nguen (59.), Boli (90.), ill. Cihankov (28., büntetőből), De Pena (41.)
Kiállítva: Szidorcsuk (86.)
FTC: Dibusz – Lovrencsics (Botka 86.), Blazic, Kovacevic (Dvali 86.), Heister – Somália, Sigér (Mak 73.), Haratyin (Laidouni 65.) – Zubkov, Isael (Boli 73.), Tokmac Nguen. Edző: Szerhij Rebrov.
Dinamo Kijev: Bojko – Kedziora, Zabarnij, Popov, Karavajev – Bujalszkij (Garmas 82.), Szidorcsuk, Saparenko (Băluță 89.) – Cihankov (Rodrigues 90+3.), Szuprjaha (Verbic 89.), De Pena. Edző: Mircea Lucescu.
Vezette: Ivan Kruzliak (szlovák)

A csoport másik mérkőzésén:
Juventus FC–FC Barcelona 0–2 (0–1)
Gól: Dembele (14.), Messi (90+1.)

Az állás: 1. FC Barcelona 6 pont (7:1), 2. Juventus 3 p. (2:2), 3. Dinamo Kijev 1 p. (2:4), 4. Ferencváros 1 p. (3:7)