A bajnokság sereghajtójával játszik a Sepsi OSK a kupa negyeddöntőjében

Horváth Bálint Ottó 2022. december 08., 22:20 utolsó módosítás: 2022. december 08., 22:25

Befejeződött a labdarúgó Román Kupa 2022–2023-as szezonjának csoportköre, és kialakultak a negyeddöntős párosítások. A címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a bajnokságban sereghajtó CS Mioveni ellen játszik az elődöntőbe jutásért.

Hazai pályán harcolhatják ki a továbbjutást a CS Mioveni ellen Fotó: Pinti Attila

Az előző kiírásban győztes háromszéki együttes három győzelemmel zárta a csoportküzdelmeket, kedden az FC Voluntari elleni hazai 4–0-s sikerrel bebiztosította az első helyet az A csoportban.

A Sepsi OSK csütörtök estig kellett várjon, hogy megismerje ellenfelét a negyeddöntőben, ekkor játszották le a B csoport utolsó mérkőzéseit. Cristiano Bergodi vezetőedző csapata a bajnokságban sereghajtó, a csoportkörben a második helyen végzett CS Mioveni-nyel találkozik a legjobb nyolc között, amely a zárófordulóban 3–0-ra kikapott hazai pályán az Aradi UTA-tól, így lecsúszott az élről.

A Sepsi OSK csoportgyőztesként hazai pályán játszik a negyeddöntőben, a párharcot április 5-én rendezik. A továbbjutó a Kolozsvári CFR és az FC Argeș közötti összecsapás nyertesével találkozik majd az április 26-i elődöntőben.