Ismét magasba emelte a megyei bajnoki trófeát a Gyergyói VSK

Gergely Imre , Dobos László 2023. június 05., 10:48

Idén sem volt igazi kihívója a Gyergyószentmiklósi VSK labdarúgócsapatának a 4. Liga Hargita megyei csoportjában. A bajnoki érmeket és kupát vasárnap átvevő csapat 21 győzelemmel és egy döntetlennel, veretlenül nyerte meg a sorozatot.

A bajnok Gyergyószentmiklósi VSK Fotó: Facebook/Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület

Az már a vasárnapi mérkőzés előtt biztos volt, hogy a Gyergyói VSK nyeri idén is a Hargita megyei labdarúgó-bajnokságot. A házigazdák azonban nem vették félvállról a második helyezett Székelyudvarhelyi Roseal elleni meccset, igyekeztek jó játékkal kiszolgálni a mintegy száz nézőt.

A labda a meccs legnagyobb részében az udvarhelyiek kapujának előterében mozgott, és még az első szünetig háromszor a hálóban landolt. Előbb Vékás húzta el a labdát egy kiugratás után a kapus mellett, majd Hegyi sarkazós gólja érdemelt tapsot, majd ugyanő növelte a különbséget. A második félidőben Țepeș találata jelentette a negyediket. Miklós révén lett meg a Roseal szépítő találata, majd Vékás állította be az 5–1-es végeredményt.

Az ezüstérmes Székelyudvarhelyi Roseal Fotó: Facebook/Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület

A meccs után Hompoth Dezső, a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület képviselője adta át a díjakat.

A Gyergyói VSK számára ezzel nem zárult le a szezon, sőt, amint ők fogalmaznak, most jön az érdemi része: szerdán a Román Kupa megyei szakaszának döntőjében a másik székelyudvarhelyi csapat, a Golimpiákosz lesz az ellenfelük,

június 17-én pedig az év legfontosabb párharcának odavágója következik a 3. Ligába való feljutásért.

Az ellenfél Szeben megye bajnoka, a Medgyesi SK lesz, akik a nemrégiben megszűnt sokáig első ligás Medgyesi Gaz Metan jogutódjai.

Egy mérkőzés maradt hátra a 4. Ligából

Balánbányán döntetlennel zárult a negyedik Bányász és a harmadik Csíkszentsimoni FC összecsapása. A vendégek sérülések és eltiltások miatt tartalékos csapattal utaztak a volt bányászvárosba, de így is sikerült pontot szerezniük.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, rájátszás

Az 1–2. helyekért:
Gyergyószentmiklósi VSK–Székelyudvarhelyi Roseal 5–1 (3–0),
gólszerzők Vékás Barna (25. és 85.), Hegyi Attila (26. és 29.), Andrei Țepeș (55.), illetve Miklós Sándor (58.). Tudósított: Hompoth Dezső. Korábban: Roseal–Gyergyószentmiklósi VSK 2–4.

A 3–4. helyekért:
Balánbányai Bányász–Csíkszentsimoni FC 2–2 (0–1),
gólszerzők Daniel Vițelariu (46.) és Mirel Drian (57.), illetve Olteán János (6.) és Sándor Raul (66., büntetőből). Tudósított: Szakács Attila.

A bajnokságot záró Csíkszentsimoni FC–Balánbányai Bányász találkozó időpontjáról még nem egyezett meg a két csapat.