Öt felkészülési futballmeccs Csíkszeredában

Dobos László 2023. február 05., 11:46

Nagyüzem volt hétvégén a csíkszeredai labdarúgópályákon. Az FK Csíkszereda második ligás csapata Törökországban edzőtáborozik, az itthon maradt együttesek közül a harmadik ligás gárda melletti négy ifjúsági együttes is pályára lépett, felkészülési mérkőzést játszott.

A Márton Áron- és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti, Kós Károly utcai műgyepes pályán, a hótól gondosan letakarított játékfelületen Székelyföld három harmadik ligás labdarúgó-együttese szerepelt: az FK Csíkszereda farmcsapata a Kézdivásárhelyi SE együttesét fogadta, az FK Csíkszereda U18-as gárdájának ellenfele pedig a Székelyudvarhelyi FC volt.

Sok gól született, az első találkozón Demény Norbert legénysége, az FK Csíkszereda második csapata hét góllal tömte ki a felső-háromszékiek hálóját, a második összecsapáson pedig a Székelyudvarhelyi FC 4–0-ra győzött a Székelyföld Labdarúgó Akadémia U18-as csapata ellen.

Felkészülési mérkőzések:
FK Csíkszereda II. csapata–Kézdivásárhelyi SE 7–0 (4–0),
gólszerzők Bujdosó Szilárd és Nagy Botond 2-2, Biró Tamás, Vereguț Dániel és Sebestyén Botond.

FK Csíkszereda U18–Székelyudvarhelyi FC 0–4 (0–1),
gólszerzők Cătălin Savin 2, Becze Tamás és Raul Gavîrliță.

Ifimeccsek

A csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán három ifimeccset rendeztek.

U15-ös korosztály:
FK Csíkszereda–Bukaresti Progresul Spartac 2–0 (0–0),
gólszerzők Nyitra Szabolcs és Gál Áron.

U16-os korosztály:
FK Csíkszereda–Marosvásárhelyi SE 8–1 (3–1),
a győztes csapat gólszerzői Luca Păcuraru 2, Brugger Dániel, Jakab Krisztián, Gáll Péter, Pap Dávid, Vorga Hunor és Tóth-Pál Előd.