Craiovai segítség a Sepsi OSK-nak

Székely Sport 2021. március 06., 16:46 utolsó módosítás: 2021. március 06., 16:51

Az Universitatea Craiova szombaton délután egy góllal legyőzte az FC Botoșani-t a labdarúgó 1. Ligában. Sikerükkel az oltyánok nemcsak bebetonozták harmadik helyüket az alapszakaszban, hanem a Sepsi OSK-nak is apró segítséget nyújtottak.

A mérkőzés egyetlen gólját megelőző pillanat Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Lassan közeledik az 1. Liga alapszakaszának a vége, egyre nagyobb és szorosabb a harc a felsőházi rájátszásért, ahová eddig csak az FCSB és a Kolozsvári CFR biztosította részvételét.

A 26. fordulóban a harmadik helyen álló Universitatea Craiova az ötödik FC Botoșani-t fogadta, a szombat délutáni összecsapáson egy gól született, a hazaiak mindössze 18 éves támadója, Ștefan Baiaram szerezte az első félidő végén.

A Craiova sikerével matematikailag is kiharcolta helyét a felsőházi rájátszásban, és több mint valószínű, hogy a harmadik helyen zárja az alapszakaszt. Az Universitatea győzelme a negyedik helyen álló, a pénteki játéknapon meglepetésre a Chindia Târgoviștétől vereséget szenvedett Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak is kedvez,

hiszen így a háromszékiek előnye továbbra is három pont az ötödik moldvaiakkal szemben. A két együttes a következő fordulóban, március 15-én épp egymás ellen fog játszani Botoșani-ban.