A Viitorul a végén mentett pontot az újonc ellen

Székely Sport 2020. október 25., 21:08 utolsó módosítás: 2020. október 25., 21:09

Kisebb meglepetésre a labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában, vasárnap este csak döntetlent játszott a Viitorul a bajnokság egyik újoncával, az FC Argeș együttesével.

Nincs ok az örömre a Viitorul együttesénél. Csak a tizedik helyen szerénykedik a 2016–17-es bajnok Fotó: Viitorul FC/Facebook

Habár a konstancai együttes végig támadta a vasárnap esti mérkőzést, a vendégek szerezték meg a vezetést, a 31. percben Malele értékesített egy büntetőt, majd a svájci csatár duplázott a második félidőben, 16 méterről lőtt szép védhetetlenül a hálóba.

Gyorsan jött a hazaiaktól a válasz, az AEL Limasszoltól igazolt spanyol középpályás, Jon Gaztanaga 25 méterről bombázott a kapu jobb oldalába. Már-már úgy tűnt, hogy az újonc FC Argeș megszerzi mind a három pontot, amikor a hosszabbítás kezdetén a tizenhatosban Mățan ellen szabálytalankodott Matei. A Marosvásárhelyi ASA és az FCSB korábbi középhátvédje megkapta második sárga lapját, a jogos büntetőt pedig Ciobanu értékesítette.

A döntetlennel egyik csapat sem járt jól, hiszen a Viitorul továbbra is a tizedik helyen tanyázik, míg az FC Argeș az utolsó előtti pozícióban található.

Labdarúgó 1. Liga, 8. forduló:
Viitorul–FC Argeș 2–2 (0–1)
gólszerzők Gaztanaga (61.), Ciobanu (90+2. – 11-esből), illetve Malele (31., 57., az elsőt 11-esből)