Vereséggel zárták az alapszakaszt a csíki kosárlabdázók

Dobos László 2023. január 28., 19:07

Pitești-en vendégszerepelt szombaton este a VSK Csíkszereda a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában, ahol sima vereséget szenvedett.

Nem tudott meglepetést okozni Argeș megyében a VSK Csíkszereda a férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának zárófordulójában. A házigazdák csapata a helyi futballcsapat nevét viseli, de a palánkok alatt is kiválóan teljesít.

Az FC Argeș Pitești együttese a csíkiak ellen az első perctől az utolsóig vezetve aratott magabiztos győzelmet. Szépségtapasz, hogy az utolsó negyedet a vendégek nyerték 20:16-ra.

A VSK Csíkszereda 2 győzelemmel és 14 vereséggel zárta az alapszakaszt, a folytatásban pedig a 11-18. helyekért zajló tornán szerepel. Ennek programját a következő napokban készítik majd el.

Férfi kosárlabda, MozzartBet Liga, A konferencia, 18. forduló:

FC Argeș Pitești-VSK Csíkszereda 89:61 (27:9, 20:18, 26:14, 16:20).
A hazai csapat legeredményesebb játékosa az amerikai idegenlégiós Joshua Cunningham volt 20 ponttal. A vendégcsapat pontszerzői: Meshack Lufile 20, Amedeo Casale 17, D’Andre Bernard 9 (ebből 1 hárompontos, Luka Igrutinović 8, Lucian Țibîrnă 4 és Cezar Stănescu 3 (1x3). Játszott még: Vladiszlav Frolov, László Arnold és László Botond.