Túl nagy előnyt szerzett az ellenfél, nem tudtak visszazárkózni

Székely Sport 2023. április 01., 21:18 utolsó módosítás: 2023. április 02., 15:14

Megszakadt a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapatának öt mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata, az élvonalbeli bajnokság középszakaszának alsóházában szombaton este egyértelmű vereséget szenvedett a Galaci CSM otthonában.

Egyszer sem vezettek a vásárhelyiek a meccs folyamán. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Az egy hónappal ezelőtti hazai mérkőzésen a vásárhelyiek küzdelmes csatában két ponttal diadalmaskodtak ellenfelük felett, idegenben azonban egyszer sem vezettek.

A galaci együttes már a találkozó elejétől egyre nagyobb előnyre tett szert, a második negyedben pedig húsz ponttal is vezetett. A VSK a folytatásban sem tudott közelebb férkőzni, majd megnyerte ugyan az utolsó játékrészt, de ekkor már csak enyhíteni tudott a vereségén.

A középszakasz alsóházának harmadik helyén álló marosvásárhelyi csapat sorozatban öt győzelem után kapott ki a bajnokságban. George Trif vezetőedző legénységére újabb kemény kiszállás vár, jövő héten csütörtökön 19 órától a Bukaresti Steaua ellen kell helytálljanak.