Továbbra is hibátlan a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2020. december 05., 13:58

A kézdivásárhelyi Kicsid Gábor Sportcsarnok ad otthont a női kosárlabda-bajnokság újabb buboréktornájának. A pénteki játéknapon a háromszéki csapatoknak egy győzelem és egy vereség jutott, a Sepsi-SIC magabiztosan győzte le az Aradi FCC Baschet együttesét, a KSE viszont alulmaradt a Kolozsvári U-val szemben.

Gardner vezetésel magabiztosan nyertek a zöld-fehérek Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

A torna első mérkőzésén villámrajtot vettek a négyszeres bajnok szentgyörgyiek, és öt perc alatt gyorsan összedobáltak húsz pontot, míg az aradiaknak csak ezt követően sikerült először betalálniuk a gyűrűbe, az első negyed végére pedig tovább nőtt a Sepsi-SIC előnye (30:6).

A folytatásban a Maros-partiak is összeszedték magukat, ezúttal ők hoztak össze egy 12:0-s sorozatot, amivel csökkentették hátrányukat, de a túloldalon jött Pasic, Mandache és Tobin válasza, így visszaállt a megnyugtató különbség (42:22).

Szünet után is többnyire Zoran Mikes tanítványainak akarata érvényesült a pályán.

Gardner kapta el a fonalat, de Pavlopoulou is hozzátette a magáét, így egyetlen pillanatra sem volt kétséges a zöld-fehérek győzelme,

akik harmincpercnyi játék után behozhatatlan előnyre tettek szert (61:32).

Az utolsó negyedben kiegyensúlyozott küzdelem folyt a pályán, amiből az aradi csapat került ki jobban, a negyedik felvonást megnyerték ugyan, de ez túl kevésnek bizonyult a felzárkózáshoz, a háromszékiek 74:50 arányú magabiztos győzelmet arattak.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 4. forduló:

Sepsi-SIC–Aradi FCC Baschet 74–50 (30:6, 12:16, 19:10, 13:18)
Sepsi-SIC: Gardner 19, Tobin 16, Orbán 9, Pasic 7 (1x3), Gödri-Părău 7. Cserék: Pavlopoulou 6, Ghizilă 5 (1x3), Mandache 2, Cătinean 2, Kelemen 1, Kovács, Ruzickova. Edző: Zoran Mikes.
Arad: Karakasevic 11, Armanu 7, Fodor 5, Hadzovic 1, Ardelean. Cserék: Beadle 19, Mîrne-Nagy 4, Akhatitou 3. Edző: Bogdan Bulj.

A torna másik mérkőzésén a KSE fiatal csapata bátran felvette a harcot a tapasztaltabb játékosokat felvonultató Kolozsvári U ellen,

azonban ez csak a tisztes helytálláshoz volt elég.

Molnár József ezúttal sem számíthatott a sérült Chelsea Mitchell játékára, ami meg is érződött a pályán, így a Szamos-parti együttes sima győzelmet aratott.

Kézdivásárhelyi SE–Kolozsvári U 52–85 (12:26, 19:21, 10:17, 11:21)
KSE: Lénárt P. 16, Debreczi 9 (1x3), Biszak 6, Wilson 2, Tuchilus. Cserék: Kozmán 9 (1x3), Bara-Németh 7 (1x3), Lénárt A. 2, Domokos 1. Edző: Molnár József.
Kolozsvári U: Campbell 28, Timbilla 16, Uiuiu 10, Chiș 9, Fleșer 3. Cserék: Bölöni 9, Popovici 6, Bobar 4, Stoica. Edző: Giannis Koukos.

A kézdivásárhelyi buboréktorna szombaton a Kolozsvári U–Sepsi-SIC (16 óra) és az Aradi FCC Baschet–Kézdivásárhelyi SE (19 óra) folytatódik.