Nem bízta a véletlenre, ötödször bajnok a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. május 11., 20:50

Újabb trófeával gyarapodott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC gyűjteménye miután a női kosárlabda-bajnokság döntőjének negyedik összecsapásán győzedelmeskedett a Szatmárnémeti VSK felett. Az egyik fél három nyert mérkőzéséig tartó párharcot a háromszékiek 3–1-es összesítéssel nyerték, és ezzel zsinórban ötödször érdemelték ki a bajnoki aranyat.

A 2020–21-es női kosárlabda-bajnokság aranyérmese, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Fotó: Sepsi-SIC/Miska Brigitta

A Sepsi-SIC két hazai pályán szerzett győzelemmel a tarsolyában utazhatott a partiumi városba, ahol házigazdáiknak hétfőn még sikerült legyűrniük őket, azonban a keddi találkozóra összekapták magukat Zoran Mikes tanítványai,

és főleg a meccs záró szakaszában kifejtett teljesítményüknek köszönhetően megérdemelten nyerték a finálé negyedik felvonását.

A zöld-fehérek kapták el jobban a rajtot, de hiába jutottak előnyhöz, a szatmári lányok hamar válaszolni tudtak, és rövid időre át is vették a vezetést. Ekkor színre lépett Tobin, és az amerikai légiós két találatával fordult a kocka, ezt követően azonban Cuic és Podar révén ismét fordítottak a hazaiak. Az első tíz perc végén viszont a jobban összpontosító háromszékiek voltak eredményesebbek, és négy ponttal nyerték az első negyedet (16–20).

Kikapott a Sepsi-SIC, elmaradt a bajnokavatás
A Szatmárnémeti VSK nyerte a női kosárlabda-bajnokság döntőjének harmadik felvonását, ezzel 2:1-re módosítva a Sepsi-SIC elleni finálé eredményét. Az egyik fél három győzelméig tartó párharcban az előny a háromszékieknél maradt, akik azonban elvesztették 29 bajnoki mérkőzés óta tartó veretlenségüket.

A folytatásban Mandache és Gardner tovább növelték a székelyföldi együttes előnyét (16–25), amikor Miguel Lopez időkéréssel próbálkozott, amivel sikerült is megtörni a zöld-fehérek lendületét.

A különbség percről-percre csökkent, majd Cuic egy triplával újból vezetéshez juttatta a partiumi csapatot.

A túloldalon Gödri-Părău erre még válaszolt, azonban néhány másodperccel a szünet előtt Solopova távoli próbálkozása is beakadt a gyűrűbe (35–32).

Térfélcsere után a hazaiaknak még sikerült újabb három ponttal gyarapítani az előnyüket, majd hirtelen megtorpantak, erejük fogyni látszott, hibáikat pedig Zoran Mikes tanítványai ki is használták, és előbb Orbán egyenlített, majd Pasic és Tobin találatainak köszönhetően kétpontos vezetés birtokában vághattak neki az utolsó tíz percnek (44–46).

A záró játékrészben már a jobb erőnléttel rendelkező szentgyörgyi lányok akarata érvényesült a pályán, előnyüket növelni tudták,

majd a Mandache–Tobin–Gardner hármas összehozott egy 9–0-s sorozatot is, és ezzel végleg eldőlt a mérkőzés sorsa.

Ekkor már csak három perc volt hátra a meccsből, és a partiumiak hiába próbálkoztak kétségbeesetten a felzárkózással, Bria Goss találatai csak szépségtapaszt jelentettek.

A Sepsi-SIC 65–56 arányú győzelme pontot tett a párharc végére, és

a székelyföldi együttes 2016, 2017, 2018 és 2019 után – mivel 2020-ban nem hirdettek bajnokot –, zsinórban ötödször bizonyult a női kosárlabda-bajnokság legjobb csapatának.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, döntő, 4. mérkőzés:
Szatmárnémeti VSK–Sepsi-SIC 56–65 (16–20, 19–12, 9–14, 12–19)
VSK: Goss 16, Solopova 15 (2x3), Podar 13, Cuic 8 (2x3), Bright 2. Cserék: Huțanu 2, Popescu, Kilin, Neagu. Edző: Miguel Lopez Alonso.
Sepsi-SIC: Tobin 19, Gardner 15, Gödri-Părău 10, Orbán 8, Pasic 6. Cserék: Mandache 7 (1x3), Ghizilă, Pavlopoulou, Cătinean, Kelemen, Kovács. Edző: Zoran Mikes.
Játékvezetők: Alin Faur, Amalia Marchiș, Stretea Máté András.

A három győztes mérkőzésig tartó döntő végeredménye: 3:1 a Sepsi-SIC javára.