Hullámzó játékkal is hozta a kötelezőt a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. október 17., 22:56

A vártnál jobban megdolgozott a győzelemért a Sepsi-SIC, amely a női kosárlabda-bajnokság 3. fordulójában a Konstancai Phoenix CSU együttesét fogadta hazai pályán. A címvédő csak a találkozó második részében tudta a maga javára fordítani a mérkőzést.

Szurkolói előtt játszott a Sepsi SIC. Újabb hazai meccs következik, ezúttal az Európa Kupában Fotó: Pinti Attila

A sepsiszentgyörgyi klub a meccs napján jelentette be közösségi oldalán, hogy megválnak orosz légiósuktól, Marina Baștól, akivel közös megegyezés alapján szerződést bontottak.

A Phoenix elleni mérkőzésen pedig az eddigi legeredményesebb játékosuk, Brianna Fraser sem lépett pályára, így a székelyföldi együttesnek hiányos kerettel kellett kiállni a tengerpartiak ellen.

Ez meg is látszott a zöld-fehérek játékán, akik elsősorban Shaqwedia Wallace találatainak köszönhették, hogy az első tíz perc végén két ponttal vezethettek (12–10). A folytatásban aztán úgy tűnt, játékba lendülnek Zoran Mikes tanítványai, de miután sikerült kidolgozniuk egy nyolcpontos előnyt, ismét akadozni kezdett a játék, amit ki is használtak a vendégek, és átvették a vezetést. A túloldalon azonban jött mindjárt Neagu egyenlítő találata, majd Wallace triplája, amire Johnson még válaszolt, így a mérkőzés felénél mindössze egypontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző tábla (27–26).

Szünet után a szentgyörgyi lányok mintha az öltözőben maradtak volna, képtelenek voltak betalálni a gyűrűbe, az ellenfél csapata pedig egy 8–0-s sorozattal fordított. Ekkor egy időkérést követően a zöld-fehérek is összekapták magukat, elkezdték a felzárkózást,

majd Podar, Ghizilă és Wallace triplái kellettek ahhoz, hogy megtörjék a vendégek lendületét, és tízpontos előnyre tegyenek szert (60–50).

Az utolsó tíz perc már nem tartogatott meglepetést, a Sepsi-SIC fiataljainak sikerült kézben tartani a meccset, és érvényesíteni akaratukat, a végére még a különbségen is javítani tudtak, így 79–61 arányban behúzták a győzelmet.

A vasárnap este mutatott játéknál azonban sokkal többre lesz szüksége a székelyföldi együttesnek, amely csütörtökön már az Európa Kupa csoportküzdelmeinek 2. játéknapján a török Elazig Il Özel Ideraspor ellen játszik fontos mérkőzést a Sepsi Arénában.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 3. forduló:
Sepsi-SIC–Konstancai Phoenix CSU 79–61 (12–10, 15–16, 33–24, 19–11)
Sepsi-SIC
: Wallace 21 (5x3), Pasic 19 (3x3), Orbán 11, Neagu 2, Miljkovic. Cserék: Ghizilă 12 (3x3), Podar 6 (2x3), Cătinean 6, Croitoru 2, Nemes, Botos. Edző: Zoran Mikes.
Konstanca: Johnson 11, B. Fota 15 (1x3), Mititelu 2, Hinriksdottir 17, Rosten 6. Cserék: Vega 8 (1x3), D. Fota 2, Voica-Nagy, Robotin Auier, Ion. Edző: Miroslav Popov.
Játékvezetők: Michael Nicoară, Ioana Drăgoi, Szőcs Janka.

A bajnokság harmadik játéknapján a pontvadászatban érdekelt másik háromszéki csapat, a Kézdivásárhelyi SE nagy csatában, hosszabbítás után maradt alul a Bukaresti Rapiddal szemben. A végig szoros küzdelmet hozó mérkőzés szünetében még a kék-fehérek vezettek, ám a találkozó utolsó pillanataiban már Debreczi Iringó triplájára volt szükség az egyenlítéshez. A ráadásban azonban Ljubomir Kolarevic tanítványainak végül fejet kellett hajtaniuk a fővárosi csapat előtt, a korábban a Sepsinél is megfordult Florina Stănici Diaconu az utolsó percben egymaga döntötte el a meccset.

Kézdivásárhelyi SE–Bukaresti Rapid 66–72 (14–7, 16–19, 14–17, 15–16, 7–13)
KSE: Lewis 23, Debreczi 18 (2x3), Taylor 16, Csurulya 4, Tuchilus 4. Cserék: Lénárt, Domokos 1, Bara-Németh, Marthi, Nagy. Edző: Ljubomir Kolarevic.
Rapid: Stănici 46 (6x3), Cazacu 8, Vlad 5 (1x3), Dinu 3, Grigore 3. Cserék: V. Călin 4 (1x3), Kelemen Radin 3, Moraru, Ilas, A. Călin, Niculescu. Edző: Dan Militaru.
Játékvezetők: Bukuresti Loránd, Csíki Zsolt, Andrei Hapău.