Újra lemaradt az Euroligáról a Sepsi-SIC

Székely Sport 2021. szeptember 22., 21:18

A Szekszárdi Atomerőmű KSC jutott a női kosárlabda Euroliga főtáblájára, miután a Sepsiszentgyörgyön rendezett selejtezőtorna második mérkőzését is megnyerte. A tolnaiak a török Bellona Kayseri legyőzése után a házigazda Sepsi-SIC elleni összecsapáson is sikert arattak, így az is eldőlt, hogy a székelyföldi együttes idén is az Európa Kupában folytathatja nemzetközi szereplését.

A hosszabbítás döntött, Szekszárd jutott tovább a selejtezőcsoportból Fotó: Pinti Attila

Bátran kezdtek a zöld-fehérek, hamar vezetéshez jutottak, és a két frissen igazolt amerikai idegenlégiósuk, Fraser és Wallace eredményes játékának köszönhetően hétpontos előnyt tudtak kidolgozni. A szekszárdiak a kezdeti megilletődöttségüket követően kezdtek eszmélni, és az első tíz perc végére sikerült is faragniuk a hátrányból (13-16).

A folytatásban egy újabb Fraser találatot jegyezhettünk, majd a Sepsi Aréna közönségének legnagyobb bosszúságára a háromszéki lányok több ziccert is kihagytak, Marian Baș triplája így a legjobbkor érkezett, és ezzel ismét ötpontosra nőtt az előny (16-21). Zoran Mikes tanítványainak támadójátéka azonban továbbra is döcögött, több labdát is elszórtak, a felkínált lehetőséggel pedig az ellenfél csapata élni tudott, és a 15. percben először vezettek a mérkőzésen (22-21). Ezt követően egy nagy adok-kapok alakult ki, a szembenálló felek felváltva vezettek, a második negyed végjátékában azonban ismét a szekszárdiak összpontosítottak jobban, és húsz perc után egy pont előnnyel vonulhattak pihenni (31-30).

Szünet után ideges kapkodás jellemezte mindkét csapat játékát, így három percnek kellett eltelnie az első találatig, amely Wallace nevéhez fűződik, és amellyel ismét a zöld-fehéreknél volt az előny. Érkezett azonban a túloldalon is a válasz, és az ismét fordító KSC lassan-lassan növelni is tudta a különbséget (43-37).

A negyedik negyed a lehető legrosszabbul kezdődött a székelyföldiek számára, hiszen rövid idő alatt tízpontos hátrányba kerültek, és ekkor már eldőlni látszott a mérkőzés. A szentgyörgyi lányok azonban ezt másként gondolták, huszáros hajrába kezdtek, és összehoztak egy 12-0-s sorozatot, amihez Brianna Fraser egymaga kilenc pontot tett hozzá, így nagyot fordult a kocka, ugyanis ismét a Sepsi-SIC-nél volt az előny (48-50). Ekkor összekapták magukat Zseljko Djokic tanítványai is, Goree révén ezúttal ők fordítottak, Fraser újabb találatával pedig a rendes játékidő végén egyenlő volt az állás (54-54), így következhetett az ötperces ráadás.

A hosszabbítás idegtépő percei főleg a védekezésről szóltak, mígnem ismét Goree célzott pontosan, a túloldalon pedig Miljkovic tette ugyanezt (56-56). Ezt követően azonban Studer Ágnes pillanatai következtek, aki akcióból is betalált, majd két büntetőt értékesítve eldöntötte a mérkőzést, Gereben Lívia pedig beállította a 63-56-os végeredményt.

Győzelmével a Szekszárdi Atomerőmű KSC bejutott a legrangosabb kontinensviadal csoportkörébe, a Székely Légió által hajszolva, utolsó erejükig küzdő szentgyörgyi lányok pedig ebben az idényben is az Európa Kupában bizonyíthatnak.

Az Euroliga selejtezőcsoportjának utolsó találkozóján, csütörtök este 19 órakor a Sepsi-SIC a török Bellona Kayseri együttesével méri össze erejét, ez a mérkőzés azonban a továbbjutás szempontjából már nem bír semmilyen téttel, a zöld-fehérek viszont megajándékozhatják egy győzelemmel a lelátókra másfél év után visszatérő lelkes szurkolóikat.

Női kosárlabda, Euroliga-selejtező, Sepsiszentgyörgy:
Szekszárdi Atomerőmű KSC–Sepsi-SIC 70–80 (13–16, 18–14, 12–7, 11–17, 9–2)
Szekszárd: Goree 15 (1x3), Milic 9 (1x3), Friskovec 8 (2x3), Studer 7, Miklós. Cserék: Krnjic 12, Gereben 6, Mányoky 4, Vorpahl 2, Bálint, Pop, Holcz. Edző: Zseljko Djokic.
Sepsi-SIC: Fraser 28 (1x3), Wallace 12 (1x3), Miljkovic 7, Baș 5 (1x3), Pasic 2. Cserék: Orbán 2, Ghizilă, Podar, Botos, Cătinean, Croitoru, Nemes. Edző: Zoran Mikes.
Játékvezetők: Vladimir Jevtovic (szerb), Mihkel Mӓnniste (észt), Veronika Vavrova (cseh).
•  Fotó: Pinti Attila