Minimális esélye maradt a továbbjutásra a VSK Csíkszeredának

Dobos László 2021. szeptember 24., 20:45

Közel két év után újra hivatalos kosárlabda-mérkőzést rendeztek a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában. A férfi Román Kupa nyolcaddöntőjének első összecsapásán a házigazdák 93:54-es vereséget szenvedtek a temesváriaktól.

Fotó: Veres Nándor

A belépés ingyenes volt, de ennek ellenére kevesen voltak kíváncsiak a péntek késő délutáni találkozóra.

A mérkőzés csak az első negyedben volt szoros, a vendég Béga-parti gárda az első szünetben négy ponttal vezetett, majd a különbség folyamatosan nőtt, végül a Temesvár 39 pontos győzelmet aratott.

A visszavágót szeptember 28-án, kedden 19 órától rendezik, de úgy tűnik, hogy a bánságiak szinte biztosan tovább fognak jutni.

Férfi kosárlabda Román Kupa, nyolcaddöntő, első mérkőzés:
VSK Csíkszereda–Temesvári SCM 54:93 (20:24, 9:23, 14:31,11:15)
A hazai csapat pontszerzői: Robert Kujundžić 18, Sebastian Ionescu 14 (2x3), Mihajlo Bogdanović 10, Branislav Vujadinović 6, Lock Lam 4 és Nicolae Ciucă 2. Játszott még: Lazar Đurović, Cornel Cioacătă, Adorján Tamás, Kelemen Norbert és Zerkula Zoltán.
A vendégek legeredményesebb játékosai a 21 pontig érő Darion Strong, illetve az egyaránt 15-15 pontot teljesítő Robert Schipor és Miloš Komatina voltak.
•  Fotó: Veres Nándor