Már csak egy győzelemre a döntőtől a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. április 22., 23:28

A női kosárlabda bajnokság elődöntőjének második meccsét is nagy fölénnyel nyerte a Sepsi-SIC, így a háromszékieknek már csak egy sikerre van szükségük a Brassói CSU Olimpia ellen ahhoz, hogy az egyik csapat három győzelméig tartó párharcot lezárva bejussanak a fináléba.

Mindkét hazai találkozóját nyerte a favorit Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Ellentétben a szerdai találkozón látottaktól, amikor a zöld-fehérek csak a mérkőzés utolsó részében tudták végleg bebiztosítani győzelmüket, ezúttal semmit nem bíztak a véletlenre.

Nagy lendülettel indított a Mandache-Pasic-Tobin hármas, és a 6. percben már 17-0 volt az állás, így már korán eldőlt, hogy nagy izgalmakra nem lehet számítani. A vendégek az első negyedben mindössze kétszer találtak be a gyűrűbe, miközben a szentgyörgyi lányok tovább szórták a pontokat, és már az első tíz perc után tetemes előnyt alakítottak ki (28–5).

A folytatásban Zoran Mikes tanítványai kissé visszavettek a ritmusból, így a brassóiak is néha még szóhoz juthattak, de ez túl kevésnek bizonyult ahhoz, hogy faragjanak hátrányukból, a túloldalon ugyanis Pavlopoulou és Tobin gondoskodtak arról, hogy tovább nőjön a két csapat közötti pontkülönbség (47–15).

Szünet után is minden úgy folyatódott, ahogy abbamaradt annyi eltéréssel, hogy a háromszékiek jobban figyeltek a védekezésre, Pasic és Mandache pedig ismét nagyot alakított, és eredményes játékuknak köszönhetően újabb tizenkét ponttal gyarapodott a zöld-fehérek előnye (64–20).

Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Az utolsó tíz percben aztán a szentgyörgyi lányok még egyszer ráléptek a gázpedálra, a főszerep ezúttal a Sepsi-SIC fiataljainak jutott, hiszen Orbán és Cătinean derekasan kivették részüket a pontgyártásban, de Kovács és Pasic távoli dobásai is rendre célba találtak,

a 96–31-es végeredmény pedig önmagáért beszél.

Az elődöntő második mérkőzésén aratott sikerüknek köszönhetően a háromszékiek már a döntő kapujában vannak, és csak egy győzelemre van szükségük a továbbjutáshoz.

A párharc harmadik felvonását a Cenk alatti városban játsszák április 26-án, hétfőn 16 órakor, a találkozót a kosárlabda-szövetség YouTube-csatornája (FRB TV) élőben közvetíti.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, elődöntő, 2. mérkőzés, Sepsi Aréna:

Sepsi-SIC–Brassói CSU Olimpia 96–31 (28–5, 19–10, 17–5, 32–11).
Sepsi-SIC: Pasic 23 (3x3), Mandache 18 (2x3), Tobin 12, Kovács 9 (3x3), Gödri-Părău 4. Cserék: Pavlopoulou 10, Orbán 10, Cătinean 10. Edző: Zoran Mikes.
Brassó: Corda 10 (2x3), Dickey 4, Al Ash Hab 4, Pesovic 2, Nan 2. Cserék: Mcdonald 8, Frincu 1, Ciciovan, David. Edző: Dan Calancea.
Játékvezetők: Dragoș Barbu, Andrei Răileanu, Tudor Crișan.