Bedarálta bukaresti ellenfelét is a Marosvásárhelyi VSK

Horváth Bálint Ottó 2023. március 26., 22:26 utolsó módosítás: 2023. március 26., 22:34

A vártnál nehezebben szerezte meg az újabb győzelmet hazai pályán a Marosvásárhelyi VSK, a férfi kosárlabda élvonal alsóházában nagy csatában múlta felül a Bukaresti Lagunát.

Fotó: Haáz Vince

Egymás után a negyedik hazai mérkőzését játszotta ebben a hónapban a marosvásárhelyi csapat, amely vasárnap este a sereghajtót fogadta.

Jobban kezdett a fővárosi együttes, az első hazai kosár után egyre nagyobb előnyre tett szert, de a VSK az első negyed végére felzárkózott. A folytatásban a Laguna tartotta a vezetését, aztán a szünet előtt a vásárhelyiek Mathis pontjaival átvették a vezetést, a pihenő ideje alatt minimális volt a különbség a két csapat között.

A harmadik játékrész első hét pontját a vendégek szerezték, akik így ismét előnyben voltak, de ezt csak rövid ideig tudták megőrizni, és ezután felválta vezettek a felek. A negyed végére a VSK öt ponttal meglépett, majd az utolsó tíz perc kilenccel is vezetett. A Laguna azonban gyorsan reagált és a meccsben maradt, aztán a végén elszabadultak az indulatok.

Hat pontos hazai vezetésnél alig kilenc másodperccel a vége előtt a hazaiak csapatkapitánya, Sánta Szabolcs és a vendégektől az amerikai Raheem Johnson küzdött meg a labdáért.

A Laguna kosarasa túl erőszakos volt, majd a biztonságiak is a pályára kellett vonuljanak, hogy lecsillapítsák a vendégjátékosokat.

Ezután közel negyedórát állt a játék, a viedózás után a játékvezetők mindkét oldalon több játékost kizártak.

A Marosvásárhelyi VSK végül hét ponttal nyert és sorozatban az ötödik győzelmét szerezte meg. George Trif vezetőedző csapata a csoportban két legkeményebb ellenféllel zárja a középszakaszt, a következő hétvégén a Galaci CSM, majd a Bukaresti Steaua otthonában játszik.