Átlépte a száz pontos határt a Vásárhelyi VSK

Székely Sport 2022. január 28., 23:02 utolsó módosítás: 2022. január 28., 23:04

Sorozatban a kilencedik győzelmét szerezte meg a listavezető Marosvásárhelyi VSK a másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokságban, ezúttal a Kolozsvári Universitateát múlta felül.

Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi VSK

A vásárhelyiek hétfőn rangadón kellett volna pályára lépjenek a Bukaresti Știința ellen, de a keretben egy pozitív koronavírusteszt miatt az összecsapás elmaradt.

Pénteken este viszont már játszhatott George Trif vezetőedző csapata, amely Goran Martinic nélkül állt fel. A harmadik helyezett koloszváriak ellen végig előnyben voltak a hazaiak, a szünetben húsz ponttal vezettek, és miután a harmadik negyedben alulmaradtak, a végéig sikerült több, mint száz pontot szerezniük.

A VSK számára két újabb hazai mérkőzés következik, a bajnoki szünet után előbb február 13-án a Bukaresti Agronomiát, majd 20-án a Bukaresti Ulissét fogadja.

Férfi kosárlabda, másodosztály, alapszakasz, 10. forduló:
Marosvásárhelyi VSK–Kolozsvári Universitatea 101–68 (28–16, 25–17, 19–20, 29–15).
A vásárhelyiek pontszerzői: Borșa 20, Sánta 19, Nistor 16 (3), Engi-Rosenfeld 15 (4), Solopa 10, Bölöni 9 (1), Blaga 6, Mureșan 2, Trif 2, Szilveszter 2. Játszott még: Tălmăcean. Edző: George Trif.