A sérülések ellenére is felvették a küzdelmet a címvédővel

Horváth Bálint Ottó 2022. október 03., 21:35 utolsó módosítás: 2022. október 03., 21:37

Magas színvonalú mérkőzést játszott a címvédő és házigazda CSO Voluntari otthonában a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, amely a szoros vereség után megőrizte az esélyét, hogy bejusson a Román Kupa nyolcas döntőjébe.

Sólyom Botond a legjobb meccsét játszotta a VSK mezében Fotó: Rab Zoltán

Két alapember, a sérüléssel küszködő Martinic és Borșa nélkül lépett pályára hétfőn este a marosvásárhelyi csapat a D csoport utolsó mérkőzésén, amelyen a továbbjutást jelentő csoportelsőség volt a tét.

Az összecsapás első perceiben ráadásul a vendégek még a szintén lesérült Gajovicot is elveszítették, aki a meccs folyamán már nem tudott játszani. Mindennek ellenére a VSK egyenlő ellenfele volt a címvédőnek.

Az első negyedben ugyan öt pontos hátrányba kerültek, de sikerült szorossá tenni a játékot, Engi és Nistor tripláival pedig már a házigazda sarkában voltak, ráadásul utóbbi kétpontos kosarával éppen a szünet előtt átvették a vezetést.

A folytatásban viszont a Voluntari egyre inkább elhúzott, a vásárhelyiek nehezen tudták tartani a lépést. A hajrában azonban nem adták fel, Person egymás után nyolc pontot dobott, ezzel közelebb férkőztek, és csak négy ponttal maradtak alul.

Sólyom Botond a legjobb meccsét játszotta a VSK színeiben, 17 pontig jutott, ezzel a legeredményesebb játékos volt, Engi Dávidnak pedig bejöttek a távoli dobásai, míg Nistor végig játszotta a 40 percet.

A Voluntari a csoportban szerzett második győzelmével bebiztosította az első helyet, egyben a továbbjutást a kupasorozat nyolcas döntő tornájára, amelyet február 11. és 15. között rendeznek.

A második helyen végzett Marosvásárhelyi VSK-nak is megvan az esélye bejutni az első nyolc közé, mivel az összesen hat csoport győztese mellett a két legjobb második is kvalifikálja magát. Erre azonban csak később derül fény, az egyik csoport küzdelmeit ugyanis egy későbbi időpontra halasztották.

Jelen állás szerint a vásárhelyiek az FC Argeș Pitești mellett tagjai a nyolcas döntő mezőnyének, de ebben nem lehetnek biztosak, amíg le nem játsszák a mérkőzéseket a B csoportban, amelyben a Konstancai Athletic, a SCMU Craiova és a Bukaresti Laguna szerepel.