Női kézi BL: kiütéses győri siker, szoros FTC-vereség

MTI 2021. március 07., 20:11

A címvédő Győri Audi ETO KC tizenhét góllal győzött a német SG BBM Bietigheim vendégeként, míg a Ferencváros hárommal kikapott a montenegrói Buducnost Podgorica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, vasárnap.

A győriek 37–20-ra nyertek és a BL-ben rekordot jelentő 52 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek. Ebben az időszakban 45 győzelem és hét döntetlen a mérlegük.

A párharc – formalitásnak tűnő – visszavágóját jövő szombaton rendezik, a továbbjutó a negyeddöntőben a Ferencvárossal vagy a montenegrói Buducnost Podgoricával találkozik. A Fradi a Buducnost otthonában rendezett mérkőzés második félidejében még két góllal vezetett (14–16), ám a montenegróiak a hajrában pontosabbak voltak, 22–19-re nyertek, így háromgólos előnnyel várhatják a visszavágót.

Szombaton rendezték a román párharcot, a Bukaresti CSM kilenc góllal nyert a SCM Râmnicu Vâlcea otthonában.