Lunde esélyt sem adott Romániának, Norvégia kiütéssel győzött

Zátyi Tibor 2021. december 07., 23:18 utolsó módosítás: 2021. december 07., 23:20

A veterán Katrine Lunde Haraldsen pazar védéseinek köszönhetően Norvégia lelépte Romániát a női kézilabda-világbajnokság csoportkörének zárófordulójában, így a maximális 4 ponttal lépett tovább a középdöntőbe.

A kötelező meccseket nyerték a román lányok, a norvégok elleni erőfelmérőt elbukták Fotó: Facebook/FRH - Federația Română de Handbal

A kedd este, több száz román szurkoló előtt rendezett mérkőzés első perceiben még vezetett Románia, és habár átvették a norvégok az irányítást, Adrian Vasile szövetségi kapitány tanítványai tudták tartani a lépést az északiakkal, akik meglepően sok egyéni hibát vétettek támadásban (13. perc: 4–4). A norvég kapuban a 41 éves Katrin Lunde, míg a románokéban Iulia Dumanska védett nagyszerűen.

A 15. perc kezdetén a románok még 5–4-re vezettek, ám innen a norvégok növelték az iramot, és fokozatosan elléptek az eredményjelzőn. Az utolsó tíz perc kezdetén már három góllal vezetett az olimpiai bronzérmes együttes. Támadásban továbbra is céltáblának használták a román lányok Lundét, fantasztikusan védett a veterán kapus, az első félidőt 60 százalékos védési hatékonysággal zárta. Így nem csoda, hogy a szünetben Norvégia 17–11-re vezetett.

Két norvég góllal folytatódott a második félidő, a román lányok hiába próbálkoztak a zárkózással, ellenfelük továbbra is könnyen átjátszotta védelmüket, Lunde pedig továbbra is fantasztikusan védett (40. perc: 24–14). Innentől már csak az volt a kérdés, hogy Norvégia végül hány góllal nyeri a meccset, 33–22-es állásnál hangzott el a mérkőzés végét jelző dudaszó.

A román lányok így a Kazahsztán ellen szerzett két pontot viszik magukkal a II-es középdöntőcsoportba, ahol a D csoport továbbjutóival találkoznak. A D kvartett utolsó fordulójában kiélezett mérkőzésen döntetlent játszott egymással Hollandia és Svédország, így mindkét együttes 3-3 ponttal érkezik a középdöntőbe, még Puerto Rico lépett tovább Üzbegisztán ellen aratott győzelmének köszönhetően.

Románia csütörtökön a hollandokkal kezd, szombaton jön Puerto Rico, majd jövő hétfőn Svédországgal zár a középdöntőben.