A brazilokat is kipipálták a magyarok

Zátyi Tibor 2021. január 21., 20:41 utolsó módosítás: 2021. január 21., 20:42

Csak a mérkőzés elején volt szoros Magyarország mérkőzése Brazília ellen a férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének első fordulójában, csütörtökön este Bánhidiék végül simán behúzták a kötelező győzelmet. Négyből négy siker a magyarok eddigi mérlege a vébén.

Átlőtték a brazil falat is, a negyeddöntő küszöbén vannak Bodóék Fotó: handballegypt2021.com

Szorosan és a brazilok akarata szerint alakultak az első percek, a dél-amerikaiak diktálták az iramot, a 12. percig a magyarok futottak az eredmény után (6–7). Ekkor jött a mérkőzés első kiállítása, a támadásban és a védelemben is világklasszis szinten teljesítő Bánhidi kapott két percet. Az emberelőny megzavarta a brazilokat, hiszen a magyarok Lékai vezérletével könnyedén fordítottak,

a kapuban Mikler is több védést bemutatott, a 17. percben már 11–8 volt az állás.

De a brazilokat nem lehetett könnyen lerázni, többször egyenlíthettek is volna, de hiányzott ehhez a kellő tapasztalat. A magyar védelmi fal egyre jobban összeállt, támadásban pedig egymás után érkeztek a gólok, így fokozatosan elléptek Bánhidiék az eredményjelzőn. És a hajrában hiába mutatott be több bravúros védést a brazilok kapusa,

a Székelyudvarhelyi KC-nál is megfordult Rangel Luan Da Rosa, Bodóék a szünetben 16–11-re vezettek.

Mikler ihletett formában védett a folytatásban, a fiúk pedig tovább növelték előnyüket, a 35. percben már héttel, 19–12-re vezettek. Kisebb megtorpanás következett, ezzel együtt egy brazil feltámadás és pillanatok alatt háromra olvadt az előny, a 41. percben 20–17-es állásnál jött is az időkérés a magyar szakvezetéstől.

Jót tett a szünet, sikerült megfogni a brazil rohamot – a csereként beállt Székely büntetőt is védett –, a 48. percben ismét hét volt a különbség (24–17). A hajrára már csak egy kérdés maradt, a magyarok mekkora különbséggel nyerik a mérkőzést, végül hattal, 29–23-ra győztek.

Magyarország sikerével a továbbra is vezeti az 1-es középdöntőcsoportot, ám a folytatás jóval nehezebbnek ígérkezik: szombaton az Uruguayt könnyedén legyőző lengyelek, hétfőn pedig a spanyolok következnek, mindkét találkozó 19 órakor kezdődik.