Székelyföldön elkezdődött az új hokiidény

Dobos László 2022. augusztus 19., 22:11

Lejátszották a 2022-2023-as jégkorongszezon első felkészülési mérkőzését Székelyföldön. Csíkkarcfalván, a Felcsíki Műjégpályán a Csíkszeredai Sportklub 2–1-re legyőzte a Háromszéki Ágyúsok együttesét.

Vonzotta a nézőket a jég illata, a hokimeccsek hangulata. A játékosok is jó kedvvel kergették a korongot Fotó: Veres Nándor

Ingyenes volt a belépő a péntek esti karcfalvi mérkőzésre, amelyre közel 300 néző volt kíváncsi. Még javában zajlik a felkészülés, érződött ez a csapatok játékán, a mérkőzés azonban nagyon küzdelmes hokit hozott. A Sportklub sokkal több gólhelyzetet alakított ki, a kék-fehérek kétszer a kapuvasat is eltalálták. Mindhárom találat a harmadik játékrészben, a mérkőzés utolsó 11 percében született.

Előbb Péter Balázs csúsztatott közelről egy korongot Béres kapujába (1–0), két percre rá azonban László Hunor távoli lövése az egyik csíki játékoson irányt változtatva kötött ki Szamankov kapujában (1–1). Az izgalmas hajrában a Sportklub emberelőnyös helyzetben, két és fél perccel az utolsó dudaszó előtt, Péter Balázs remek megmozdulásával ütötte be a győztes gólt.

Fotó: Veres Nándor

Felkészülési mérkőzés:

Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok 2–1 (0–0, 0–0, 2–1).
Gólszerzők: Péter Balázs (50. és 58. perc), illetve László Hunor (52.).
Vezették: Magyar Áron és Antal Ottó András.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Makszim Szamankov – Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Láday Tamás, Farkas Tamás, Bíró Tamás Áron, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd, Péter Balázs, Rokaly Norbert, Fodor Csanád, Eduard Cășăneanu, Részegh Zsolt, Péter Andor. Edző: Hozó Levente.

Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Karda Előd, Antal Előd, Ilyés Tamás, Márton Koppány, Horváth Pál, Szabó Ákos, Ferencz Szilárd, Róth Zoltán, Szergej Pajor, Bíró Mátyás, László Hunor, Bíró Ottó, Molnár Zoltán, Vitalij Karamnyov, Danalizi Gergő, Alexander Bolsakov, Márk Róbert, Solymosi Tamás. Vezetőedző: Pelle Torstensson, másodedző: Kertész Zoltán.

Egy hét múlva, szintén Karcfalván, Székelyföld-kupával díjazott tornán lesznek érdekeltek a székelyföldi hokicsapatok.

Az augusztus 26-28. között zajló tornán a házigazda Sapientia U23 együttese, a Csíkszeredai Sportklub, a Háromszéki Ágyúsok és a Bukaresti Steaua csapatai vesznek részt – közölték a szervezők.