Újoncokat avatott a GYHK a Sapientia U23 ellen – képgalériával

Gergely Imre 2020. október 22., 21:33 utolsó módosítás: 2020. október 23., 09:38

A sok hiányzó és fáradtság ellenére is meg tudta szerezni a három pontot a Gyergyói Hoki Klub a Sapientia U23 vendégeként. A csütörtök este Csíkkarcfalván 4–2-re nyerő gyergyóiaknál négy junior játékos is bemutatkozott a felnőttek között.

A piros-fehérek annyit hoztak ki magukból, amennyit kellett a mérkőzés megnyeréséhez Fotó: Veres Nándor

A romániai jégkorongbajnokság alapszakaszában mindkét csapatnak harmadik mérkőzése volt a csütörtöki, de a gyergyóiaknak már a tizedik az Erste Liga túrájukon játszott hét meccsel együtt.

A csapatban sok a sérült és a koronavírus is felütötte a fejét, rájuk fért volna egy kis szünet. Kérték a Sapientia U23 elleni mérkőzések elhalasztását és a felcsíkiak bele is egyeztek ebbe, de a Román Jégkorong Szövetség illetékesei elutasították ezt. Így játszani kellett.

A szűkös keretet négy ifi,

a Romániát a januári ifjúsági olimpián képviselő Antal Csongor, valamint Bereczky Ákos, Kosza Kristóf, és Lázár Menyhért segítette ki.

Az előzményeknek megfelelő volt az iram is, a piros-fehérek annyit hoztak ki magukból, amennyit kellett a mérkőzés megnyeréséhez. Az első harmadban Csergő vette be a hazai kaput, majd a középső játékrészben Bíró és Benedek is eredményes volt. Ezzel a maguk részéről le is zárták volna a meccset, ami látszott is a második szünet után.

A zöld-fehér fiatalok azonban nem vettek vissza a tempóból, Róth és Antal László találataival felzárkóztak.

Ekkor egy időre rákapcsolt a GYHK, ez pedig egy újabb találatot hozott, Raszulov távoli lövése állította be a 2–4-es végeredményt.

A két együttes pénteken 18.30-tól újra összecsap (hacsak valami nem változik addig).

Romániai jégkorongbajnokság:
Sapientia U23–Gyergyói Hoki Klub 2–4 (0–1, 0–2, 2–1).
Gólszerzők: Róth Zoltán (43. perc), Antal László (54.), illetve Csergő Hunor (11.), Lázár Menyhárt (29.), Benedek Roland (33.), Timur Raszulov (56.).