Galacon hagyta a pontokat a GYHK

Gergely Imre 2023. február 08., 21:18

Kétszer vezetett, végül négy góllal alulmaradt a Gyergyói Hoki Klub Galacon szerda este a romániai jégkorong bajnokság alapszakaszában.

Fotó: Facebook/Sportul Ilustrat

Ugyanazzal a kerettel lépett jégre a GYHK szerdán is, mint egy nappal korábban. Számos meghatározó játékosukat pihentették a gyergyószentmiklósiak, viszont öt junior, azaz Fehér Csanád, Molnár Ákos, Szabó Tas, Szilveszter Adorján és Răzvan Timaru is sok jégidőt kapott ezúttal is.

Így komoly meglepetés lett volna, ha pontokkal térhetnek haza Galacról. Ennek ellenére a mérkőzés közepéig benne volt ez is a játékben.

Az első húsz perc 1–1-el zárult, Vincze Gergő korai góljára Limanszki válaszolt a szünet előtt. A második játékrészben Fehér Csanád ismét a GYHK-nak szerzett vezetést, de a házigazdák újra egyenlíteni tudtak és fordítottak is, kétgólos előnyt építve a harmad végéig. A záró játékrészben három galaci és Cszászár révén egy gyergyói találat került a jegyzőkönyvbe, a végeredmény 7–3 lett.

A Gyergyói Hoki Klubot ezzel a győzelemmel ugyan pontszámban beérte és jobb gólarányával megelőzte a Galaci CSM a tabellán, de ettől függetlenül Kozmáék még jó eséllyel odaérnek az első háromba. Négy alapszakasz-mérkőzésük van hátra és ezen hét pontra van szükségük, hogy biztosan a felsőházban folytathassák. A következő két meccsen a Sportul Studențesc lesz az ellenfelük, majd pedig jövő héten a Steaua ellen szerepelnek.

Romániai jégkorongbajnokság alapszakasz
Galaci CSM–Gyergyói Hoki Klub 7–3 (1–1, 3–1, 3–1)
Gólszerzők: Jevgeni Limanszki (20., és 58. perc), Konstantin Csernyuk (32.) Cătălin Berdila (34.), Alekszander Nyezsnamov (37.), Artem Szurszov (42.), Alekszej Baskov (44.), illetve Vincze Gergő (2.), Fehér Csanád (29.), Császár Hunor (51.)