Rangadót nyert a Brassó, három ponttal vezeti a román hokibajnokságot

Dobos László 2023. február 06., 21:10 utolsó módosítás: 2023. február 06., 21:13

Hétfőn este hokirangadót rendeztek Otopeni-ben, az Allianz-Țiriac Aréna jégcsarnokban, ahol egymás ellen játszott a bajnokság első két helyezettje, a Steaua és a Brassó.

Korábbi felvétel Fotó: Forrás: Sportul Studențesc

Bár az első húsz perc után a házigazda Steaua vezetett 2–0-ra, a második harmadban öt gólt lőtt a Brassó, és hiába támadt fel a harmadik játékrészben a katonacsapat, a barcasági gárda megnyerte a rangadót.

Romániai jégkorong-bajnokság, alapszakasz:

Bukaresti Steaua–Brassói Corona 3–5 (2–0, 0–5, 1–0).

Gólszerzők: Danyil Martinov (3.), Andrej Geraszimov (14.), Csergő Hunor (49.), illetve Owen Williams (24.), Kovács Mátyás (25.), Michael van Wormer (34.), Gajdó Balázs (36.) és Chase Schaber (40.).
Kapura lövések: 39–28.
Büntetőpercek: 14–10.
Játékvezetők: Cristian Filip és Andrieș Gheorghieș, illetve Cristian Lungeanu és Andrei Ștefan.

A további program
Február 7. (kedd): Steaua–Brassó és Galaci CSM–Gyergyói HK.
Február 8. (szerda): Galac–Gyergyó.
Egységes kezdési időpont: 18.30.

A kiírás szerint az alapszakaszban mindenki négyszer találkozik minden ellenfelével (két-két hazai és két-két idegenbeli meccs), ami 28 mérkőzést jelent csapatonként. Az alapszakasz után az első három helyezett, illetve a 4-7. helyeken végző csapatok a középszakaszban külön válnak, és újabb négy-négy meccset játszanak egymás közt. A 8. helyezett számára az alapszakasz után lezárul a bajnokság.