Rajna a Gyergyói HK-n is kifogott

Gergely Imre 2021. szeptember 20., 22:04

Az UTE 0–3-ra nyert Gyergyószentmiklóson, és ezzel újra bebizonyította, hogy ellenük óriási feladat mindenki számára a gólszerzés. A védelmük szinte hibátlan volt, és mögöttük ott volt Rajna Miklós, aki mindent fogott. A lilák hét ponttal utazhatnak haza az erdélyi túrájukról.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Alig kezdődött el a mérkőzés, máris vezetett az UTE. Kovács Alex indulhatott el szólóban és a kapuvasról bepattant a lövése Rinne ketrecébe. A bekapott gól rányomta a bélyegét Orbánék játékára, az első 10 percben nem nagyon találták egymást a játékosok, eléggé kusza volt a piros-fehérek játéka.

A harmad vége fele talált magára a hazai alakulat, jöttek sorra a gólhelyzetek, de Rajna remekelt. A második harmadban a GYHK hatalmas iramot diktált, a beszorított újpestiek csak a védelemmel törődtek, és várták a pillanatot, amikor hibázik a házigazda.

A 29. percben jött ez el: a GYHK emberelőnyben játszott, amikor egy korong az újpestiek szempontjából szerencsésen pattant, és a kontrából Benk növelte az előnyt.

A gyergyóiaknak nagyon nem volt szerencséjük sem, a középső játékrészben háromszor is a kapuvas mentette meg a vendégeket.

Az utolsó húsz percben tovább fokozódott a nyomás UTE ketrece előtt, egy lapra tett fel mindent Szilassy Zoltán együttese, de ez a lap nem volt nyerő, továbbra sem jött össze a gól, miközben az újpestiek többször is 3-1 ellen sőt 4-1 ellen is kontrázhattak, ezek egyikéből Suter is betalált, beállítva a 0–3-as végeredményt.

A küzdőszellemmel, hajtással nem volt probléma, ezt tapssal is honorálta a gyergyói közönség, de külön tapsot kapott Rajna Miklós is, aki miután Brassót és Csíkszeredát is egy gólon tudta tartani, ezúttal egyet sem kapott.