Lenullázta a Sportklubot, hatot vágott a Fradi a csúcsrangadón

Orbán Zsolt 2021. december 06., 22:55 utolsó módosítás: 2021. december 06., 23:03

A Gyergyói Hoki Klub debreceni, a Brassói Corona újpesti győzelemmel zárta magyarországi túráját a jégkorong Erste Ligában. Az erdélyi csapatok hétfői mérlege azonban nem volt százszázalékos, ugyanis a Tüskecsarnokban rendezett csúcsmeccsen a Ferencváros 6–0-ra ütötte ki a listavezető Csíkszeredai Sportklubot.

A zöld-fehérek nem kegyelmeztek a túra végére kifáradt bajnokcsapatnak, féltucatnyi találattal nyertek Fotó: FTC/Micheller Szilvia

Mindhárom erdélyi hokicsapat jégen volt hétfőn este az Erste Ligában. A GYHK Debrecenben, míg Csíkszereda és Brassó együttes a fővárosban vendégeskedett, a címvédő a Ferencvárossal, a román bajnokság nyertese az Újpesttel meccset.

A Gyergyónak ebben a szezonban jól megy a DEAC-cal szemben, Szilassy Zoltán legényei harmadik alkalommal találkoztak a hajdúságiakkal, és az előző két összecsapást egyaránt a rendes játékidőben húzták be. A piros-fehéreknek most is kijött a lépés a debreceniek ellen, akiket november 10-e óta György József személyében gyergyószentmiklósi születésű vezetőedző irányít.

A székelyföldi vendégek az első és a második harmadot is megnyerték, s bár a hazaiak előnyös találatokkal kapaszkodtak, majd a záró játékrész elején ismét feljöttek mínusz egyre, az 59. percben Bodó Christopher állította be a 3–5-ös végeredményt.

Rasmus Rinne, a GYHK finn kapusa 93 százalékos hatékonysággal védett, míg Brance Orbán négy pontot (1+3) tett be a közösbe.

Fotó: DEAC/Fucskó Tamás

Az UTE és a Brassó szintén kiélezett, de kevésgólos meccset vívott egymással. A Corona a 20. percben került előnybe Albert Zagidullin révén, majd a középső harmad elején Timur Raszulov is betalált. A lila-fehérek a végén kapusukat lehozva, Kiss Patrik góljával szépítettek, de ekkor már késő volt, Dave MacQueen tanítványai bezsebelték a pontokat.

Az FTC–Sportklub csúcsrangadó félórával a másik két mérkőzés után kezdődött. A zöld-fehérek hatékony emberelőny-kihasználással alapozták meg a sikerüket, miközben a csíki alakulatnak egyáltalán nem működött a speciális játék. Csak a második húsz percben négy, összességében pedig hét fór maradt kihasználatlanul, aztán a 48. percben a Brassótól igazolt Cody Fowlie hátrányos találattal döntötte el a meccset.

A Sportklub a szezon során másodszor maradt gólképtelen, korábban szintén az FTC nullázta le a kék-fehéreket. Arany Gergely 44 védéssel zárta a Nagy Gergőék által kiütéssel nyert rangadót.

A két mérkőzéssel kevesebbet játszó Ferencváros 6–0-s sikerével vesztett pontok tekintetében beérte a bajnokság éllovasát.

Az alapszakasz csütörtökön, pénteken és vasárnap többnyire az erdélyi csapatok otthonában folytatódik, a magyaroszági gárdák közül az UTE-ra és a Dunaújvárosi Acélbikákra vár hosszú kiszállás.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, hétfői játéknap:

Debreceni EAC–Gyergyói Hoki Klub 3–5 (1:2, 1:2, 1:1)
Gólszerzők: Vlagyiszlav Kulesov (7., 34., mindkettő emberelőny), Berta Ákos (54.), ill. Fejes Nándor (5.), Szigeti Ákos (10.), Matias Haaranen (31., emberelőny), Brance Orbán (36.), Bodó Christopher (59.)
Kapura lövések: 44–34
Kiállítások: 2, ill. 6 perc

Újpesti TE–Brassói Corona 1–2 (0:1, 0:1, 1:0)
Gólszerzők: Kiss Patrik (60.), ill. Albert Zagidullin (20.), Timur Raszulov (24.)
Kapura lövések: 38–29
Kiállítások: 4, ill. 4 perc

FTC-Telekom–Csíkszeredai Sportklub 6–0 (2:0, 1:0, 3:0)
Gólszerzők: Nagy Gergő (5., emberelőny), Somogyi Balázs (19., emberelőny), Hajós Roland (29.), Cody Fowlie (48., emberhátrány), Farkas Lőrinc (55.), Tóth Gergő (56.)
Kapura lövések: 40–44
Kiállítások: 16, ill. 8 perc