Kanadai centere vezette a Brassói Coronát

Székely Sport 2021. szeptember 20., 22:44 utolsó módosítás: 2021. szeptember 20., 22:56

A csíkszeredaihoz hasonló gólgazdag Erste Liga-mérkőzést rendeztek hétfőn este Brassóban. A Titánok ellen a kanadai Brock Trotter három góllal és ugyanennyi gólpasszal emelkedett ki a házigazdáktól.

A fehérváriak nem tudták megállítani a sárga-kékeket Fotó: Corona Brasov Wolves

A jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján két játékos is mesterhármast ünnepelhetett, de míg a Csíkszeredában triplázó Németh Péter (Dunaújvárosi Acélbikák) nem jegyzett gólpasszt, addig a brassói Brock Trotter ebben a mutatóban is jeleskedett.

A komoly AHL-, illetve KHL-tapasztalattal rendelkező, ugyanakkor két mérkőzés erejéig az NHL-ben is megfordult kanadai center, aki a Montreal Canadiens mezét is magára ölthette, nem mindennapi egyéni teljesítményt tett le az asztalra.

A 11 gólos brassói összecsapást 3+3-as mutatóval zárta, kis túlzással egymaga győzte le a Titánokat.

A fehérváriak jól küzdöttek első erdélyi túrájuk utolsó állomásán, igaz a harmadik harmad elején a csata igencsak eldurvult, a játékvezetők kevesebb mint tíz perc alatt 55 percnyi büntetést osztottak ki a hokisoknak.

A Brassói Corona legközelebb szeptember 30-án lesz jégen az Erste Ligában, a menetrend szerint Dunaújvárosban, míg a Titánok vasárnap Győrbe látoganak.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, első játékhét
Hétfői eredmények:

Brassói Corona–Fehérvári Titánok 7–4 (2:1, 4:1, 1:2)
Gólszerzők: Radim Valchar (6., emberelőny), Garet Hunt (13.), Brock Trotter (31., 34., 40., büntetőlövés), Niklas Huard (35., 60.), ill. Németh Kristóf (19., emberelőny), Makszim Vesutkin (34., 57., emberelőny), Parragi Dániel (59.)
Kapura lövések: 41–29
Kiállítások: 44, ill. 39 perc

Gyergyói Hoki Klub–Újpesti TE 0–3 (0:1, 0:1, 0:1)
Gólszerzők: Kovács Alex (1.), Benk András (29., emberhátrány), Jack Suter (51.)
Kapura lövések: 39–38
Kiállítások: 6, ill. 8 perc

Csíkszeredai Sportklub–Dunaújvárosi Acélbikák 8–4 (4:1, 2:1, 2:2)
Gólszerzők: Gecse Hugó (8.), Vojtech Polak (10.), Jevgenyij Szkacskov (11.), Becze Tihamér (13.), Biró Tamás (22.), Sofron István (37.), Rokaly Szilárd (51.), Gyenisz Kuljas (59.), ill. Németh Péter (10., 29., 51., büntetőlövés), Németh Árpád (45.)
Kapura lövések: 47–27
Kiállítások: 6, ill. 16 perc