GYHK-vereséggel, ideges hangulatban zárult az Erste Liga alapszakasza

Gergely Imre 2021. február 26., 21:29 utolsó módosítás: 2021. február 26., 23:14

A GYHK háromgólos előnyt engedett ki a kezéből és vereséggel zárta az Erste Liga és a romániai bajnokság alapszakaszát. Hétfőn az alapszakasz első három helyezettje, azaz Brassó, a Ferencváros, és a Csíkszereda ellenfelet választanak maguknak a MAC, UTE, GYHK, Vasas négyesből, a DEAC a ki nem választott csapattal folytatja.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Az első harmad alighanem a GYHK szurkolói számára is pozitív meglepetés volt. Az ezúttal is hiányos felállásban játszó piros-fehérek az első pillanattól uralták a játékot, a brassóiaknak veszélyesebb momentumaik is alig akadtak.

A gyergyóiak a 3. percben már vezettek, Nagy Csaba lövésébe tette bele a botot Csergő, becsapva ezzel Tőkét. A 9. percben jött az első emberelőny és ezt ki is használták a hazaiak, Troncinsky passzát gyömöszölte a kapuba Szabó. Később egy harmadik gólt is ünnepeltek, de ezt a játékvezetők videózás után nem adták meg végül. A korong ezek szerint nem jutott át a gólvonalon. A Corona is kapott egy emberelőnyt a 15. percben, amit gond nélkül kivédekezett a GYHK, sőt az igazén veszélyes helyzetek a másik kapu előtt adódtak, Pance cseleinél, illetve Troncinsky lövésekor.

A második 20 perc is nagyszerűen indult gyergyói szempontból. Szabó a kapu mögül visszakanyarodva fonákkal vágta fel a korongot a rövid felsőbe.

Háromgólos hátrányban megrázta magát a Brassó, ebben a játékrészben inkább ők domináltak, Ruczujnak volt több feladata. Carlson szépített, majd Boriszenko bombájával 3–2-re zárkóztak fel a kék-sárgák. Tőke sem pihenhetett, több nagy védést kellett bemutatnia, főként a harmad végén, amikor emberhátrányba kerültek a brassóiak.

Az utolsó harmadra a vendégek jöttek vissza nagyobb lendülettel, nehéz időket élt meg a GYHK, és jött is az egyenlítés. Zagidullin találata után már kevésbé volt szép a játék, szabálytalanságok, durvaságok követték egymást mindkét oldalon, ezt csak tetézték a játékvezetők egyes érthetetlen ítéletei.

Gólhelyzetekből sem volt hiány, de a kapusok parádéztak. A meccs végi kiállítássorozatból a Corona jött ki jobban. Kettős emberelőnyben Péter Balázs döntötte el a mérkőzést.

A Brassó alapszakaszgyőztesként választ ellenfelet, a GYHK pedig várja, hogy kivel játszik a negyeddöntőben.

Jégkorong, Erste Liga és romániai bajnokság:
Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 3–4 (2–0, 1–2, 0–2).
Gólszerzők: Csergő Hunor (3.), Szabó Pál Krisztián (10., 22.), Illetve Cody Carson (28.), Pavel Boriszenko (33.), Albert Zagidullin (47.), Péter Balázs (59.).
Kapura lövések: 41–50.
Kiállításpercek 26–12 (Ebből Szabónak 10 perc fegyelmi).