Hihetetlen csíki feltámadás, gyergyói győzelem a székely hokirangadón

Székely Sport 2021. szeptember 24., 21:24 utolsó módosítás: 2021. szeptember 24., 23:13

Simán megnyert mérkőzést engedett ki a kezei közül a Gyergyói Hoki Klub, illetve a másik szemszögből nézve elképesztő feltámadást hajtott végre a Csíkszeredai Sportklub az Erste Ligában és a romániai bajnokságban is jegyzett péntek esti székely rangadón. A meccs 7-7 után hosszabbításba torkollott, ahol aranygóllal a piros-fehérek szerezték meg a 2 pontot.

A rangadó végén a GYHK hokisai örülhettek Fotó: Suciu Cristian/Gyergyói HK

Az ilyen meccsre szokták azt mondani, hogy a semleges nézők számára igazán szórakoztató találkozó, de a szurkolók, és az edzők lábon hordanak ki néhány infarktust. 7-7 a rendes játékidőben: az eredmény nem csalóka, a szezon első székely hokirangadója nem a feszes védelmekről szólt egyik oldalon sem.

A mérkőzést a GYHK kezdte jobban, és első emberelőnyét Vincze Péter góljával ki is használta, majd a 10. percben Császár is meglőtte az első gyergyói gólját. Polak egyéni akcióból látványos lövéssel szépített a 14. percben de rögtön a következő akcióból Sylvestre ismét kétgólosra növelte a hazaiak előnyét. A 15. percben csúnya jelenetnek lehettek tanúi a nézők, Papp durva megmozdulása után Szabó terült el a jégen, és hordágyon kellett levinni. Információink szerint agyrázkódást szenvedett, több napos korházi ellátásra szorul.

Papp összesen 50 perces büntetést kapott, ami a számára nyilván a végleges kiállítást is jelentette, a csapatának pedig azt, hogy az első harmad utolsó 5 és a második játékrész első 5 percét emberhátrányban kellett töltsék a kék-fehérek.

Fotó: Suciu Cristian, GYHK

Itt el kellett volna döntse a meccset a GYHK, de Szamankov nagy védéseinek köszönhetően megúszta kapott gól nélkül ezt a periódust a Sportklub.

Az első szünetben 3-1 volt az állás, sőt, amint kiegészültek Sofron 3-2-re alakította az eredményt. A 33. és a 39. perc között négy gólt láthatott a közönség, ebből hármat a hazaiak szereztek (Vincze Péter mesterhármasig jutott), egyet a vendégek. 6-3 állt az eredményjelzőn 40 perc után, és ehhez Bodó a 47.-ben még egyet hozzátett, végérvényesen eldöntve a találkozót. Azaz hogy mégsem.

Ugyanis innen kezdődően a hazaiak visszavettek a tempóból, nem voltak elég koncentráltak és ezt megérezte a Sportklub.

A 48. Percben Stach szépített, az 54.-ben Sofron faragta tovább a különbséget, majd az utolsó két percben kapuslehozatal után Szkacsov és Becze is betalált, 7-3-ról 7-7-re alakítva az állást.

A hosszabbításban Fejes tudott eredményes lenni, és ezzel a GYHK-é lett a 2 pont, az egy ideig biztosnak hitt 3-ból. A csíkiakat minden elismerés megilleti az utolsó 10 percben nyújtott teljesítményükért.

A két székely csapat így 4-4 meccs után egyaránt 8 ponttal áll az Erste Ligában, és a gyergyóiak 2, a csíkiak 1 pontot szereztek a romániai bajnokságban is.

Ennél azonban talán még fontosabb, hogy végre igazi rangadóhoz illő hangulatban, sok néző előtt kerülhetett sor egy GYHK-Sportklub mérkőzésre.