Hetet számolt a Sportklub az Újpestre

Dobos László 2021. január 21., 22:07

Újabb győzelmet könyvelhetett el a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában, a székelyföldi kék-fehérek csütörtökön este 7–2-re nyertek az Újpest otthonában.

Magabiztos diadalt aratott a csíkszeredai együttes Fotó: Martin Jani

Az első harmad első felében többet kezdeményezett a vendég csíki együttes, és a 11. percben egy szép Fodor akció végén megszerezte a vezetést (0–1). Az első húsz percben egy-egy emberelőnye volt mindkét csapatnak, ezeket előbb a Sportklub Wishart révén (0–2), majd a szünet előtt a házigazdáktól Bodó (1–2) váltotta gólra. A hazaiak gólját videós-visszanézés után érvénytelenítették a játékvezetők.

Három gólt hozott a középső játékrész, amelynek elején a házigazdák egy kipattanó korongot értékesítve kiegyenlítettek (2–2). A vendég székelyföldiek azonban rövid időn belül újra vezetéshez jutottak, a második emberelőnyüket is gólra váltották, a gólszerző Becze Tihamér volt (2–3). A 31. percben újra két góllal vezetett a Sportklub, a székely csapat negyedik találata Salló Alpár nevéhez fűződik, aki közelről a hálóba bombázta a kipattanót (2–4).

Újabb három gólt hozott az utolsó játékrész, azonban ezúttal mindegyik találatot a vendég csíkiak érték el. Tíz másodperccel a harmadik harmad kezdete után Wishart lőtt szép gólt közelről (2–5), a 47. percben Justin Mylan egy kaput megkerülős csellel juttatta a korongot az újpesti kapuba, majd az 53. percben a Sportklub kihasználta harmadik emberelőnyét is, a gólszerző John Anthony Combs volt.

A Sportklub kilencmérkőzéses januári magyarországi turnéjának nyolcadik találkozóján a hetedik győzelmét aratta. Jason Morgan és Hozó Levente edzők legénysége szombaton este Debrecenben lép jégre, majd jövő héten elkezdődik a hazai mérkőzések sorozata.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Újpesti TE–Csíkszeredai Sportklub 2–7 (1–2, 1–2, 0–3).
Gólszerzők: Christopher Bodó (20. perc) és Kiss Philip James (23.), illetve Fodor Csanád (11.), Ty Wishard (14. és 41.), Becze Tihamér (25.), Salló Alpár (31.), Justin Myland (47.) és John Anthony Combs (53.).
Kapura lövések: 35–45.
Büntetőpercek: 6–4.
Játékvezetők: Kókai Márk és Korbuly Gergely, illetve Molnár Márkó és Pálkövi Botond György.