Hét is volt belőle, egy emberelőnyt sem tudott kihasználni a Sportklub

Horváth Bálint Ottó 2022. szeptember 27., 22:33 utolsó módosítás: 2022. szeptember 27., 22:34

Négy vereséggel zárta a szezon eleji magyarországi túráját a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában, kedden este hosszabbításban kapott ki a Debreceni EAC otthonában.

Szoros csatában veszítettek a csíkszeredaiak Fotó: DEAC

Kiválóan kezdődött az összecsapás a vendégek számára, Becze Tihamér már a 4. percben előnyhöz juttatta a Sportklubot. Ezután sorozatban három kétperces emberelőnyt is kihasználatlanul hagytak a székelyföldiek, akik uralták az első játékrészt.

Megváltozott a játék képe a második harmadra, amelyben veszélyesebbé váltak a házigazdák, és sikerült is egyenlíteniük, valamint kivédekeztek újabb két emberhátrányos szituációt.

Fotó: DEAC

A harmadik húsz percben többet támadott, és visszavette a vezetést a csíkszeredai gárda Reisz Áron találatával. Az előny ezúttal nem tartott sokáig, a DEAC élt az emberelőnyével, így ismét visszahozta döntetlenre. A végén a debrecenieknél újabb kiállítások következtek, de a Sportklub nem tudott mit kezdeni ezekkel. Hosszabbítás döntött, a kihagyott lehetőségek pedig megbosszulták magukat, a 63. percben a cseh Jan Dalecky góljával a hazaiak megszerezték a győzelmet.

Fotó: DEAC

A címvédő csíkszeredaiak mindössze két pontot szereztek a négy magyarországi mérkőzésükön, korábban a Budapesti JACH-tól szintén hosszabbításban kaptak ki 3–2-re, továbbá az Újpesttel szemben 4–3-ra maradtak alul, illetve 6–2-re elveszítették a Ferencváros elleni rangadót.

A keddi játéknapon a Brassói Corona is vereséget szenvedett, fordulatos mérkőzésen 6–4-re bukott el a Budapesti JACH ellen. A brassóiak két győzelmet és két vereséget jegyeztek, hat pontot gyűjtöttek Magyarországon.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 3–2 (0–1, 1–0, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után.
Gólszerzők: Rastislav Spirko (34.), Dominik Novotny (54.), Jan Dalecky (63.), illetve Becze Tihamér (4.), Reisz Áron (49.).
Kapura lövések: 36–51.
Kiállításpercek: 14–4.