Ráadásban dőlt el az első Sportklub–GYHK csata

Székely Sport 2021. március 02., 21:20 utolsó módosítás: 2021. március 02., 22:02

Szoros, fordulatos meccset játszott egymással a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói Hoki Klub a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Küzdelmes, fordulatos, kiegyensúlyozott meccset játszott a Sportklub és a GYHK Fotó: Veres Nándor

Ünnepi pillanat előzte meg a kedd esti mérkőzést a Vákár Lajos Műjégpályán: Somogyi Attila, az Erste Liga menedzsere díjazta az alapszakasz legeredményesebb játékosát, a liga pont- és gólkirályát. Becze Tihamér azonban civilben vette át a díjat, a Sportklub csatára ugyanis eltiltás miatt nem léphetett jégre a negyeddöntő első mérkőzésén.

Fotó: Veres Nándor

A házigazdáknál Becze mellett a betegséggel küszködő Láday is hiányzott. Mindét csapat kapuját idegenlégiós védte, a házigazdánál Szamankov, a vendégeknél pedig Cooke állt a ketrec előtt.

Kiegyensúlyozott játékot hozott az első harmad, melynek első gólját a vendégek lőtték: a csíki védelemtől ajándékba kapott koronggal a 8. percben St. Amant lendülhetett ellentámadásba és Szamankovval szemben nem tévedett (0–1). A Sportklub hamar egyenlített, a csíkiak emberelőnyüket kihasználva Combs révén találtak be közelről (1–1). A gólok mellett mindét csapat lőtt egy-egy kapuvasat is.

A teljes második játékrészben és a harmadik harmad első felében is nagyot harcoltak a felek, de újabb gólt nem tudtak szerezni. Többet támadott a Sportklub, és ez az 58. percben góllá érett: Blackwater közelről juttatta a kapuba a pattogó korongot (2–1).

Úgy tűnt, hogy vége a mérkőzésnek, azonban Pance 61 másodperccel a dudaszó előtt átkorcsolyázott a csíki védelmen és kiegyenlített (2–2).

A rendes játékidő utolsó másodperceit, illetve a ráadás elejét emberhátrányban játszotta Sportklub, de a vendégek nem tudták ezt kihasználni. A győztes találat Combs nevéhez fűződik, aki a 65. percben közelről Cooke kapujába lőtte a kipattanó korongot (3–2).

Ezzel a Sportklub 1–0-ra vezet a négy nyert mérkőzésig tartó párharcban.

A felek szerda este ismét megmérkőznek a Vákár Lajos Műjégpályán, a találkozó 18.30-kor kezdődik.

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:
Csíkszeredai Sportklub–Gyergyó HK 3–2 – hosszabbítás után (1–1, 0–0, 1–1, 1–0).
Gólszerző: John Anthony Combs (13. és 65. perc), Judd Blacwater (58.), illetve Oullette St-Amant Shawn (8.) és Eric Pance (59.).
Kapura lövések: 46–28.
Büntetőpercek: 6–8.
Játékvezetők: Varju Árpád és Wol László, illetve André Attila és Crișan Hunor Flavius.