Kiváló kezdés után ismét kikapott a GYHK a Sportklubtól

Székely Sport 2021. március 07., 20:46 utolsó módosítás: 2021. március 07., 21:11

Az egyenlítés reményében fogadta a Gyergyói Hoki Klub a Csíkszeredai Sportklubot a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének 4. mérkőzésén, de a kék-fehérek előnye nőtt. A címvédő a második és harmadik harmadban ellenállhatatlan játékot nyújtva húzta be a meccset.

Sokkal pontosabbak voltak a csíkiak a gyergyói kapunál Fotó: Veres Nándor

Több változás is volt a két csapatnál, hazai oldalon visszakerült a keretbe Troncinsky, a vendégeknél pedig Láday kapott lehetőséget.

Az első harmad a Gyergyói Hoki Klubé volt, 3–1-es előnyt hoztak össze a szünetig. Ezt az alapozta meg, hogy egymás után Papp és Yelow Horn is két percet kapott. A kettős fórt pedig az 5. percben Szabó góljával ki is használta a Szilassy Zoltán legénysége. Pár perc múlva a Sportklub harmadában volt bedobás és a hátrapasszolt koronggal Kozma kapásból lőtt Adorján ketrecébe.

A 9. percben kapta meg első emberelőnyét a Sportklub és értékesítette is Wishart lövésével, ami előtt Basaraba ziccert hibázott a túloldalon.

A 15. percben ismét kétgólos lett a GYHK vezetése, Fejes fejezett be góllal egy támadást.

A második játékrész kezdetétől fokozatosan vette át az irányítást a Sportklub. A 30. percben Bíró egyenlő létszám mellett szépített, egy Rokaly–Fodor akció végén, a 34.-ben Blackwater egyenlített egy látványos bombával. A kék-fehérek nagyon megnyomták ezt az időszakot, és a 38. percben Combs is mattolta Cooke-t, amivel a csíkszeredai együttes átvette a vezetést.

Az utolsó 20 percre már egygólos Sportklub vezetéssel fordultak a felek.

Itt a GYHK-nak lett volna égetően fontos a gólszerzés, de a próbálkozásokat rendre hatástalanította Jason Morgan csapata és igazából az történt a játékrészben, amit a vendégek szerettek volna. A különbség csak nőtt, Loginov is látványos gólt tett a közösbe, majd Combs duplázott.

3–7 lett a vége, a Sportklub fél lábbal már ez elődöntőben van. Ezt kedden hazai jégen biztosíthatja be.

A GYHK pedig az utolsó szalmaszálba kapaszkodhat bele a párharc 5. meccsén.

Erste Liga negyeddöntő, negyedik mérkőzés
Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub 3–7 (3–1, 0–3, 0–3).
Gólszerzők: Szabó Pál Krisztián (5. perc), Kozma Zsolt (9.), Fejes Nándor (15), illetve Ty Wishart (10.), Bíró Tamás (30.) Judd Blackwater (34.), Anthony Combs (38., 53., 55.), Alekszandr Loginov (52.)
Kapura lövések: 39–44
Kiállításpercek: 8–14

Összesítésben 3–1-re vezet a Csíkszeredai Sportklub.

Az 5. mérkőzést kedden 18.30-tól rendezik Csíkszeredában.