Először bukott el az Újpest az Erste Ligában

Székely Sport 2021. szeptember 24., 22:40 utolsó módosítás: 2021. szeptember 24., 22:41

A szezon első három mérkőzésén az erdélyi együtteseket sorra legyőző Újpest elszenvedte első vereségét a jégkorong Erste Ligában.

Korábbi felvétel Fotó: Farkas Gecse Noémi

A székely hokirangadó mellett még három összecsapást rendeztek pénteken este a magyar bázisú bajnokság második játékhetének keretében.

Az újpestiek a sikeres erdélyi túra után meccsben voltak a győzelemért a DVTK vendégeként is, ahol a második harmad után még előnyben hokiztak, végül azonban hosszabbításban alulmaradtak.

A MAC Újbuda és a Ferencváros mérkőzése még ennél is szorosabb küzdelmet hozott, a házigazdák az utolsó harmadban egyenlítettek, majd szétlövés után szerezték meg a győzelmet.

A játéknap egyoldalú találkozóján a Győri ETO simán nyert Dunaújvárosban, az első harmad után 5–0-ra vezetett, igaz ezután többször már nem tudott betalálni.