Elköszönt a Sapientia U23 svéd vezetőedzője

Dobos László 2023. április 01., 21:27 utolsó módosítás: 2023. április 01., 21:31

Különösebb tét nélküli mérkőzéssel zárult a Sapientia U23 és az Ágyúsok csapata számára szombaton este a román felnőtt jégkorong-bajnokság. A háromszékiek három góllal győztek Csíkkarcfalván.

Az Ágyúsok a hatodik, a Sapientia a hetedik helyen végez. Korábbi felvétel Fotó: Veres Nándor

Már korábban eldőlt, hogy sem a Háromszáki Ágyúsok, sem pedig a Sapientia U23 csapata nem jut be a legjobb négy közé, és az is, hogy a galaciak az ötödik, az Ágyúsok a hatodik, a Sapientia pedig a hetedik helyen végez a román hokis pontvadászatban.

Ez volt az utolsó mérkőzése a Sapientia U23 csapatánál Jens Brändström vezetőedzőnek.

A svéd szakember három, hatalmas fejlődést hozó idényt követően köszön el a csapattól”

– közölték az egyetemista hokicsapat vezetői.

Román jégkorong-bajnokság, középszakasz, B csoport:

Sapientia U23–Háromszéki Ágyúsok 1–4 (0–1, 1–2, 0–1).

Gólszerzők: Salamon Ervin (29.), illetve Bíró Ottó (18.), Szergej Pajor (37.), László Hunor (39.) és Molnár Zsombor (58.).
Kapura lövések: 22–42.
Büntetőpercek: 16–16.
Játékvezetők: Csata Attila és Csomortáni Zsolt, illetve Antal András Ottó és Rácz Szilárd.
Sapientia U23: Bíró Nándor, Ambrus Levente (kapusok) – Nagy-Galaczi Géza, György Rajmund, Viktor Szolokin, Szőcs Zalán, Márton Botond (első sor), Galusnyák Botond, Kristó Congor, Salamon Ervin, Both Alpár, Kedves Tamás (második sor), István Sándor, Kosza Kristóf, Adorján Koppány, Lázár Menyhárt, Lázár Sebestyén (harmadik sor), Máthé Csongor, Barabás Benjámin, Benedek Gergő, Bănceanu Levente, Kernászt Máté (negyedik sor). Vezetőedző: Jens Brändström.
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Szabó Zsolt Ákos, Bíró Ottó, Gecse Olivér, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor (első sor), Antal Előd, Márk Róbert, Márton Koppány, Ilyés Tamás, Danalizi Vilmos Gergő (második sor), Ferencz Szilárd, Vitalij Karamnyov, Alekszanadr Bolsakov, Szergej Pajor, Róth Zoltán (harmadik sor), Karda Előd Márton, László Hunor, Horváth Pál (negyedik sor). Vezetőedző: Pelle Torstensson.