Kétszer is legyőzték a rókalányok a listavezetőt

Gergely Imre 2023. január 29., 16:04

Az alapszakaszt már megnyerő MAC Marilyn együttesét fogadta szombaton és vasárnap a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey a magyar női U25A jégkorongbajnokságban. A rókalányok mindkét meccset megnyerték és biztosították a helyüket a rájátszásban.

A gyergyói lányok kétszer is legyőzték a listavezetőt, ott vannak a legjobb négy között Fotó: Gergely Imre

Egy pont kellett a rájátszás eléréséhez a Fox Hockey-nak a Mac Marilyn ellen az alapszakasz utolsó két mérkőzésén.

Hat lett belőle.

A szombati meccs Fehér Orsolya egyéni akcióból szerzett góljával indult, szép csellel becsapta a védőt és kapust is. A második harmadban egyenlítettek ugyan a vendégek, de Fehér Orsolya a kék vonalnál korongot szerezve újabb egyéni akcióból ismét visszahozta a gyergyói vezetést. A záró játékrészben pedig Iana Barbul lódult meg egyedül, és lőtte be a rókalányok harmadik gólját, ami egyben a végeredmény beállítását is jelentette.

Másnap Szekeres Edit találatával indult be a Fox Hockey góltermelése, majd a mérkőzés közepén egy percen belül Fehér és Barbul is eredményes volt. Ezzel lényegében el is dőlt a mérkőzés. A vendégek ugyan még kétszer be tudtak találni, de ugyanennyit lőtt még Barabás László együttese is, így 5–3 lett a végeredmény.

Ezzel a Fox Hockey számára lezárult a magyar női U25A bajnokság alapszakasza.

Az alapcél teljesült, a rókalányok ott vannak a legjobb négy között, azaz az elődöntőben.

A végső helyezés még kérdéses, hiszen a HKB Budapest–Dunaújvárosi Angels meccs még hátra van, és ha a papírforma szerint a HKB győz, akkor felkerül a harmadik helyre, a Fox Hockey lesz a negyedik.

Jégkorong, magyar női U25-ös bajnokság
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Mac Marilyn 3–1 (1–0, 1–1, 1–0)
Gólszerzők: Fehér Orsolya (7., és 32.), Ioana Barbul (45.), illetve Simon Viktória (25.)
Kapura lövések: 37–39
Kiállításpercek: 18–8

Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Mac Marilyn 5–3 (1–0, 3–2, 1–1)
Gólszerzők: Szekeres Edit (9., és 53. perc), Fehér Orsolya (30.) Ioana Barbul (30.), Anhelina Maifeld (35.), illetve Csiszer Sarolt (31, 49)
Kapura lövések: 36–35
Kiállításpercek: 8–12