Brassóban sem úszta meg kiütés nélkül a DAB

Székely Sport 2021. szeptember 18., 23:01 utolsó módosítás: 2021. szeptember 18., 23:11

A Dunajúvárosi Acélbikák jégkorongcsapata második mérkőzését is nagy különbséggel veszítette el az erdélyi túrán, a gyergyói 10–4 után Brassóban 8–1-re kaptak ki.

Nyolc gólig meg sem állt a Brassó Fotó: Corona Brasov Wolves

A legutóbbi idényben döntőt játszó Brassói Corona egy ponttal rajtolt az Erste Ligában, péntek este az Újpest hokisai hosszabbítás után nyertek a „farkasok” otthonában.

A sárga-kékek második alapszakaszbeli mérkőzésüket már behúzták, a Dunaújvárosi Acélbikák akárcsak egy nappal korábban a GYHK ellen, szombaton is nagy vereségbe szaladtak bele.

Az első harmad után még csak egygólos előnyt birtokoltak Roberto Gligáék, az első szünet után viszont beindult a gólhenger.

A Brassó 50 százalékos emberelőny-kihasználás mellett, a végén egy emberhátrányos gólt is szerezve 8–1-re diadalmaskodott saját közönsége előtt.

A DAB hétfőn 18.30-tól Csíkszeredában lesz jégen, a Corona ezzel a találkozóval párhuzamosan a Titánokkal játszik.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, második játéknap
Brassói Corona–Dunaújvárosi Acélbikák 8–1 (1:0, 4:1, 3:0)
Gólszerzők: Brock Totter (8.), Patrik Machala (27.), Radim Valchar (30., emberelőnyben, 38.), Roberto Gliga (33.), Molnár Zsombor (44., emberelőnyben), Garet Hunt (46., emberelőnyben), Timur Raszulov (53., emberhátrányban), ill. Szappanos Dávid (39., emberelőnyben)
Kapura lövések: 53–36
Kiállítások: 12, ill. 14 perc