A GYHK a játék minden elemében felülmúlta a Fradit

Gergely Imre 2022. január 15., 21:52

Hatvan percen át uralta a játékot a Gyergyói Hoki Klub, esélyt sem adott a Ferencvárosnak a szombat esti Erste Liga mérkőzésen. Nyert, ezzel a székelyföldiek két pontra megközelítették a két mérkőzéssel többet játszó zöld-fehéreket.

Ismét legyőzte a Gyergyói HK a Ferencvárost Fotó: Török Zoltán

Mindig olyan teljesítményt szeretnének látni a gyergyói szurkolók a GYHK-tól, amilyent a Fradi ellen produkált az együttes. A játék minden elemében felülmúlták a riválist, annak ellenére, hogy ez előzetesen egyáltalán nem tűnt egy könnyen nyerhető mérkőzésnek. Az FTC-Telekom csak az első percekben tudott nyomást gyakorolni a gyergyói kapura, de ezt követően végig a hazaiak domináltak.

Az első harmadban hármat lőttek Nagy Kristóf kapujába a piros-fehérek, előbb Császár volt eredményes emberelőnyben, majd Sylvestre is szép gólt szerzett,

de a meccs leglátványosabb megmozdulása Vincze Péter nevéhez fűződik, aki a 19. percben a lábai között tette hátra úgy a korongot, hogy a kapus mellett az a ketrecben kössön ki (3–0).

A második harmadban sem változott a játék képe, továbbra is a GYHK akarata érvényesült. Rinne sem volt ugyan munka nélkül, de ő is remekelt, amikor erre szükség volt. A 45. percben egy újabb emberelőnyben Bodó passzát Vincze váltotta gólra és már 4–0 állt ezzel az eredményjelzőn, amivel már végleg eldőlt a három pont sorsa.

Fotó: Török Zoltán

Egy dolog jelentett csak szépséghibát, Rasmus Rinne nem tudta kapott gól nélkül lehozni a meccset, az 55. percében Tóth Adrián botjáról csak mögéje került a korong.

A lényegen azonban ez nem változtatott, a Gyergyói Hoki Klub másodszor is nyert a Ferencváros ellen ebben a szezonban és ezzel két pontra megközelítette a jelenleg az Erste Liga harmadik helyén álló, most legyőzött riválist.

A piros-fehérek hétfőn a Titánokat fogadják.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–FTC-TELEKOM 4–1 (3–0, 1–0, 0–1).
Gólszerzők. Császár Hunor (12. perc), Sébastien Sylvestre (18.), Vincze Péter (19., 25. ), illetve Tóth Adrián (55.).
Kapura lövések: 40–40.
Kiállításpercek: 39–37 (ebből Fejes Nándor, illetve Juhani Tamminen 25-25 perc).