A Gyergyót is legyűrte, száz százalékos a csíki U18-as hokicsapat

Dobos László 2021. február 28., 20:28

Három mérkőzésből három győzelmet aratva áll a rangsor élén a hazai rendezésű tornán a Csíkszeredai ISK a román U18-as jégkorong-bajnokságban. A zárómérkőzésén 5–3-ra nyertek a gyergyói fiatalok ellen.

Az egy éve tartó bizalmatlanság és kevés edzési lehetőség ellenére ígéretes hokit mutatott a csíki és a gyergyói utánpótlás Fotó: Veres Nándor

Nagyon jól kezdte a vasárnap délutáni Csík–Gyergyó rangadót a vendégegyüttes, a svéd Peter Bolin által irányított gyergyói ificsapat az első játékrészben két ízben, 1–0-ra és 2–1-re is vezetett.

Gál Sándor csíki tanítványai azonban a második harmadot három góllal nyerték, és bár az utolsó húsz percben a vendégek újra eredményesek voltak, a Csíkszereda ISK győzelme nem volt veszélyben.

U18-as román jégkorongbajnokság, 3. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Királypingvinek–CSM Suceava 7–1 (1–0, 5–0, 1–1),
gólszerzők: Solymosi Tamás, Fülöp Norbert és Kernászt Máté 2-2, Józsa Artúr, illetve Rareș Nedelcu.

Csíkszeredai ISK–Gyergyószentmiklósi ISK 5–3 (2–2, 3–0, 0–1),
gólszerzők: Márton Botond, Adorján Koppány, Bănceanu Levente, Máthé Csongor és Benedek Tamás, illetve Antal Csongor, Csata Sebestyén és Bereczky Ákos József.

Korábbi eredmények: Csíkszeredai ISK–Királypingvinek 1–0, Gyergyószentmiklósi ISK–CSM Suceava 15–2, Csíkszereda ISK–CSM Suceava 11–2 és Gyergyószentmiklósi ISK–Királypingvinek 4–3 (hosszabbítás után).

Az állás: 1. Csíkszeredai ISK 9 pont, 2. Gyergyószentmiklósi ISK 5 pont, 3. Sepsiszentgyörgyi Királypingvinek 4 pont, 4. CSM Suceava 0 pont.