Bravúr a javából! Az FK legyőzte Galacot a Román Kupában

Józsa Csongor 2021. február 28., 12:45 utolsó módosítás: 2021. február 28., 13:56

Kétgólos előnyre tett szert a pihenőig a Futsal Klub Székelyudvarhely a teremlabdarúgó Román Kupa negyeddöntőjében. A sokkal esélyesebb Galaci United kiegyenlített, fordítani képtelen volt a nagyot küzdő székelyföldiekkel szemben.

A fiatal udvarhelyi együttes megállította a sokkal tapasztaltabb ellenfelét Fotó: Erdély Bálint Előd

Vasárnap délelőtt nem a megszokott helyszínen, az udvarhelyi városi sportcsarnokban, hanem a Rákóczi Centerben rendezték a futsal Román Kupa negyeddöntőjét. Mind az FK Székelyudvarhely, mind pedig a Galaci United könnyedén nyert egy nappal korábban a másodosztályos ellenlábasokkal szemben.

A Jakab Zoltán által irányított gárda a Grigoraș – Szécsi, Kedei, Bálint, Balázsi összeállítással kezdett, a találkozó során még Tankó, Kerestély és Gálfi kapott játéklehetőséget. Az országot a BL-ben képviselő Duna partiak irányítottak, gólt az FK szerzett a 4. percben, Bálint lőtte rá kilencről, a labda a lábak között a hálóban pihent meg (1–0).

Grigoraș bravúrjai kellettek, hogy ne egyenlítsen gyorsan az United. A 11. percben Balázsi egyéni akciója révén duplázta meg előnyét az udvarhelyi együttes, a fiatal játékos szépen kicselezte védőjét az oldalvonal közelében, egészen pontosan lőtte a hosszú alsóba (2–0).

Fotó: Erdély Bálint Előd

Akárcsak a bajnokság rájátszásában, ezúttal is kettővel vezetettek a székelyföldiek a Galac ellen. Akkor az ellenfél már a pihenőig megfordította az állást. Ez most nem sikerült – annyira nem, hogy még csak találatot sem jegyzett. Kellettek a nagy védések, illetve a szerencse is, hiszen egy lövésnél mindkét kapufát érintette a játékszer, majd kifele pattant.

A második félidőben még egy lapáttal rátett a vendégcsapat, a 22. percben jött is a szépítés, egy ellentámadást ezúttal értékesítettek. Túloldalt Tankó ismét visszaállíthatta volna a kétgólos különbséget, százszázalékos szituációban a kapusba rúgta.

A 29. minutumban kiegyenlített az United, felszabadítás helyett egy támadónak passzolt az udvarhelyi védelem, közelről nem kegyelmeztek (2–2).

Az FK nem esett össze, továbbra is jól védekezett, amikor pedig tudott megindította támadásait. A 33. percben a kisbüntető pontjának közeléből jutottak szabadrúgáshoz, Szécsi bevágta a jobb alsóba, ismét vezetett az FK (3–2).

A galaciak képtelenek voltak az újításra, bár folyamatos nyomás alatt tartották a kaput, nem jött az újabb egyenlítés. Sőt, egy Bálint-Balázsi összjáték után utóbbi közelről bepöccintette a 36. percben 4–2-ra módosítva az állást.

A végjátékban mezőnyjátékosra cserélték kapusukat a Duna partiak, de kétszer is a hazaiak voltak közel, hogy az üres kapuba íveljék a labdát.

Nem kis meglepetésre, nagyot küzdve, remek kapusteljesítménynek köszönhetően kiütötte a címvédő a sokkal esélyesebb ellenlábasát, bejutott a Román Kupa négyesdöntőjébe.

A lefújást követően Jakab Zoltán, az FK edzője boldogan nyilatkozott: „Ez bravúr a javából, tudtuk, hogy előbb-utóbb le kell győznünk egy erős csapatot, most ez összejött. Bejött az, hogy abban a csarnokban rendeztük a mérkőzéseket, ahol a mindennapi edzéseinket tartjuk.

A nagy küzdeni akarás, a szerencse is kellett. A fiúk kitették a szívüket a pályára, így lett meg a diadal”.

A Final Four-t március utolsó hétvégéjén rendezik, a mezőny további tagjai a Dévai Autobergamo, a Csíkszeredai Imperial Wet és a Luceafărul Buzău.

Teremlabdarúgó Román Kupa, negyeddöntő:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Galaci United 4–2 (2–0).
Gólszerzők Bálint Andor (4.), Balázsi Attila (11., 36.), Szécsi Barna (33.), illetve Octavian Cireș (21.), Sebastian Burdujel (28.).