A brazilos Autobergamo nyerte a kupadöntőt

Székely Sport 2023. március 21., 20:49 utolsó módosítás: 2023. március 21., 20:51

A világhírű brazil Cacauval a kispadon, illetve három honfitársával megerősített Dévai Autobergamo nyerte a teremlabdarúgó Román Kupa döntőjét, kedden este látványos meccsen győzte le a címvédő Galaci United csapatát.

Izgalmas meccs volt a 2022–23-as Román Kupa döntője Fotó: Facebook/Galaci United

Fordulatos, helyzetekben, kapufákban és drámában gazdag mérkőzést játszott egymással a két együttes. A veszélyesebben játszó Déva a veterán, 40 éves Florin Matei két villanását követően az első játékrész derekán kétgólos előnybe került. Galac egy szerencsés találattal szépített, majd a szünetig volt még egy gólváltás, így a négyes döntő házigazdája, az Autobergamo 3–2-es előnyénél mentek pihenőre a felek.

A második félidőben jócskán visszaesett az iram, Déva védte törékeny előnyét, míg Galac próbált nem kockáztatva támadni. Az egyenlítés végül összejött, Pele bombázott a hálóba, ám sokáig nem volt döntetlen az állás, Déva ismét visszavette a vezetést. A hajrához érkezve egyre jobban kinyílt a galaci védelem, az Autobergamo pedig kihasznált minden hibát, másfél perccel a vége előtt már hárommal vezetett (3–6). Habár innen még egy gólra visszakapaszkodott Galac, nyolc másodperce volt az egyenlítésre, ez pedig már nem jött össze,

a Dévai Autobergamo hét év szünet után megnyerte a Román Kupát.

Cacau két hete érkezett Dévára, és már látszik munkájának nyoma, az Autobergamo kupagyőzelmével és három brazil légiósával a bajnoki címre is komolyan bejelentkezett.

Az Autobergamo az elődöntőben a városi rivális West csapatát verte 8–1-re, míg a United a Gyergyóremetei Kereszthegyet győzte le 7–1-re.

Teremlabadrúgó Román Kupa, 2022–2023-as szezon, döntő, Déva
Galaci United–Dévai Autobergamo 5–6 (2–3)
gólszerzők Dudău (12., 15.), Pele (28.), Cireș (39.), Araujo (40.), illetve Fl. Matei (7., 11.), Cojocaru (15., 38.), Moura (31., 39.)