Olasz győzelem a székely körverseny első szakaszán

Horváth Bálint Ottó 2021. augusztus 04., 17:34 utolsó módosítás: 2021. augusztus 04., 17:39

Az olasz Andrea Guardini nyerte szerdán délután a Marosvásárhely és Székelyudvarhely közötti 124,9 kilométeres első szakaszt a Székelyföldi Kerékpáros Körversenyen.

Az első három helyezett Fotó: Erdély Bálint Előd

A 32 éves versenyző, a Giotti Victoria–Salvini Due csapatának tagja mezőnyhajrában győzött a székelyudvarhelyi Kossuth Lajos utcában rendezett befutón. Andrea Guardini – aki korábban a Giro d`Italián is szakaszgyőztes volt – mögött az osztrák Daniel Auer (WSA KTM Graz) a második, az olasz Davide Finatti (North Wave–Siatek Olmo) a harmadik helyen végzett.

Lencsevégen a befutó Fotó: Erdély Bálint Előd

A hat megkülönböztető trikó viselői: piros (az összetett versenyt vezető) és sárga (legjobb sprinter) – Andrea Guardini; zöld (legjobb hegyimenő) – Emil Dima; piros-fehér (legjobb U23-as versenyző) – Jacopo Pesenti; kék (legjobb román) – Emil Dima; világos zöld (legjobb magyar) – Filutás Viktor.

Emil Dima volt a legjobb hegyimenő Fotó: Erdély Bálint Előd

Szerdán kora délután Székelyudvarhelyről indulnak a versenyzők a körverseny második szakaszára, innen 12.45-kor rajtol a mezőny, a befutó Csíkszeredában lesz.

A 2021-es Székelyföldi Kerékpáros Körverseny további menetrendje:

2. szakasz (augusztus 5., csütörtök): Székelyudvarhely – Fenyéd – Gyergyószentmiklós – Csíkszereda (125,2 km).
3. szakasz (augusztus 6., péntek): Sepsiszentgyörgy – Sepsibükszád – Bálványosfürdő – Kézdivásárhely – Kovászna – Sepsiszentgyörgy (122,6 km).
4. szakasz (augusztus 7., szombat): Csíkszereda – Csíkrákos – Csíkszentmihály – Csíkszereda – Csíkszentkirály – Verebes – Csíkszentmárton – Csíkszentlélek – Csíkszereda + 10 kör Csíkszereda utcáin (151 km).

A verseny összes szakaszát élőben követhetik az érdeklődők a tourofszeklerland.ro/hu/elo-adas/ oldalon augusztus 5. és 6. között 13 órás kezdéssel, illetve augusztus 7-én 14 órától.